Čtenářka Katinkak je také cyklistka, ale jako řidička chování mnoha lidí na kole nechápe.  Poslala také jednu svou příhodu s policisty a noční jízdou z grilovačky. Díky Vám Kytinkok za příspěvek. A vybavení máte opravdu kompletní…

Hezký sluníčkový den všem ženin-kám i tobě Radku.

Kolo mám moc ráda. Miluji jízdy přírodou. Všude koukám, jak jsou krásné zahrádky, domečky. C o je všude kolem mě krásného a inspirujícího. Dokonce i vidím mnoho zvířat, které v autě nestačím registrovat. Líbí se mi, že si můžu kdekoliv zastavit a odpočívat a jezdit tam, kde se autem nedostanu.

Dříve jsem jezdila v ¾ kalhotách , ale teď už mám opravdu kalhoty na kolo s vycpávkou mezi nohy a dokonce mám i triko . Je to mnohem pohodlnější i praktičtější. A helmu od jisté doby mám také. Brýle proti mouchám a rukavice pro lepší držení řídítek.

Myslím, že jezdím dostatečně vybavenáJ)

ob

Jinak jako řidička auta na cyklisty dost nadávám, protože jejich chování je někdy na hranici hazardu se životem. Vždy si říkám, jestli takový člověk má papíry na auto, protože by se snad tak nemohl chovat. Ale i když nadávám, snažím se zachovávat klid, jinak nevím……

Dokonce mám před x lety jednu příhodu na kole s manželem. Myslím, že na tu opravdu nikdy nezapomenu. Měli jsme v té době ještě stará kola, žádné přehazovačky jako dnes. Já měla brždění na šlapky a manžel měl na řídítkách páčky. Jeli jsme dost pozdě v noci od kamarádů z grilovačky a cestou nás předjeli policajti.

Manžel mi povídá,,, víš co, vem si moje kolo já pojedu první, já mám světlo,,, tak jsme si kola vyměnili. A jak tak jedeme, oni na nás čekali u jednoho domu. Manžel je uviděl a zařval na mě zastav, jak jsem se lekla tak jsem chytla ty páčky a let přes řídítka vám snad ani nemusím popisovat. Sedřená jsem byla, špinavá a slov jsem ani neměla. Samozřejmě jak jsme dojeli policii hned nás zastavili a první slova byla:,, Mladá paní ten let byl opravdu k pokoukání,, a smích. Já jsem jim řekla, že mi to k smíchu moc nepřijde. Chvilku jsme s nimi pokecali a jeli domů.
Takže to je moje jízda na kole.

Kytinkak


Vy a kolo:

  • Jezdíte na něm ráda? Nebo musíte?
  • Jak jste se na něm jezdit naučila?
  • Umíte si ho opravit?
  • Seznámila jste se na kole s někým?
  • Vadí vám cyklisté na silnici?
  • Máte slušivý cyklistický dresík?
  • Nebo jste měla bouračku?

Vaše příběhy,  názory, polemiky, fotky, historky i fórky posílejte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já jednu z těch, co do tématu dne přispějí, odměním sportovním náčiním. Konkrétně konkurenční výbavou, trekovými holemi s odpružením. Pro chvíle, kdy se na kolo nebudete moct ani podívat.

Reklama