almarashop
Foto: Almarashop.cz

Námořnický styl už nemusí být výsadou pouze módního oblečení. V poslední době přímořská atmosféra vtrhla i do našich domovů. Pokud tedy máte doma nějaké suvenýry z cest, jako jsou například mušle, je správný čas je vytáhnout a udělat si z nich trendy designový doplněk.

almara
Foto: Almarashop.cz

Každoročně se do módy vrací kousky, které jsou inspirovány marinou. Mušle, kotvy, kormidla, záchranné kruhy, to vše a mnohem více naleznete na různých oděvech. Momentálně jsou tyto prvky i vhodným domácím doplňkem. Perfektně navodí atmosféru léta, dodají domovu klid a příjemnou dovolenkovou atmosféru.

Nenechte si ujít:

Pokud se vám interiér v přímořském duchu líbí, můžete si nakoupit spoustu propriet. Dají se sehnat již za pár korun, ale můžete si stylový doplněk vyrobit i svépomocí, je to velmi snadné. Najděte si obyčejnou skleněnou mističku či vázu, nasypte do ní písek a pár mušliček. Do misky navíc můžete přidat ještě svíčku. Ručně vyrobená dekorace se hodí například na konferenční stolek v obýváku.

I obyčejná lana udělají skvělou službu. Můžete je zavěsit na háček, udělat pár uzlů, a na ně připevnit, třeba kolíčky, rodinné fotografie.

cellbes
Foto: Cellbes

Nemusíte však vsadit jen na námořnický dekor, postačí se věnovat pouze barvám. Červená, modrá, bíla nebo i světle růžová vykouzlí okouzlující přímořskou atmosféru. Plédy s třásněmi, pletené polštářky, závěsné i stolní svícny jsou ideálním kouskem jak do interiéru, tak exteriéru. I na terase se totiž mořské doplňky skvěle vyjímají.

Čtěte také: