„Když začaly kamarádky rodit jako ne běžícím pásu, cítila jsem se nějakou dobu trochu mimo. Řešily hlavně děti a já jako bezdětná jsem neměla moc čím přispět do debaty. Vídat jsme se nepřestaly, ale bylo patrné, že se mi vzdálily. Když jsem konečně otěhotněla, byla jsem radostí bez sebe nejen kvůli miminku, ale i kvůli tomu, že budu mít s kamarádkami opět společné téma. To jsem se ale docela spletla,“ tvrdí Klára.

64a3fc5259e19obrazek.png
Foto: Shutterstock

Pokud si Klára stěžuje na něco ohledně mateřství, třeba na to, že její holčička nechce moc spát a ona s ní každou noc nachodí po bytě kilometry, aby ji utišila, její kamarádky to jen zlehčují a smějí se tomu.

„Pořád od nich slyším, že si nemám stěžovat, protože mám jenom jedno dítě. Jedno dítě prý není žádná extra starost, mám počkat, až jich budu mít víc jako ony a potom teprve něco říkat,“ popisuje Klára.

Ta je jako prvorodička z řady věcí vyplašená, ale snaží se zajímat o to, co je pro její holčičku nejlepší. Zkrátka chce udělat maximum, aby si potom nemusela někdy vyčítat, že něco zanedbala. Preventivně ji třeba objednala k fyzioterapeutovi, aby věděla, že se vyvíjí, jak má apod. Už teď je třeba rozhodnutá, že až začnou s příkrmy, bude její holčička dostávat jídlo do ruky a pojedou tedy takzvanou metodu BLW.

„Jen jsem se o tom kamarádkám zmínila, hned se mi vysmály. Prý budu ráda, když budu krmit lžičkou a nebudu muset uklízet nepořádek z BLW. Chovají se prostě jako supermatky, které mají patent na rozum a všechno ví nejlíp, protože já mám zatím jenom první dítě. Dávají mi spoustu nevyžádaných rad, dělají si legraci z mého přístupu a nerespektují mě, protože jsem matkou přeci jen pár měsíců. Myslela jsem, že nás dá mateřství dohromady a spíš mezi námi vyhloubilo ještě větší propast. Jenže jiné kamarádky nemám a nevím, jak bych je teď asi sháněla,“ zoufá si Klára.

Zdroj: respondentka Klára

Čtěte také:

Reklama