vzpomíná naše čtenářka s nickem ekleinovka. Má pro nás pikantní příhodu. Sedla si v autě na včelu a protože je alergik, musel manžel zasáhnout....Co následovalo, se nedá napsat jednou větou, to si prostě musíte přečíst

Máme pátek a zase další týden u konce. Víkend za dveřmi. My budeme vyjímečně skoro bez dětí...tak se vrhneme na zahradu :))

Přemýšlela jsem, kdy mne nějaké zvíře vlastně kouslo. Psi mne mají rádi, kočky také. I já jim projevuji lásku a náklonnost. Jako malou mne kousl králík angorák. On v tom byl nevinně. To já jsem mu do kotce neustále strkala prstík. Tak jednoho dne rafnul.Jeden steh a spousta slziček.Taťka mu dal poté za uši. Jakožto pacifistu mne to dohnalo k dalšímu záchvatu pláče.

Ale vzpomínám na jiné kousnutí. To už jsem byla mladá paní. Bylo parné léto.Já oděna v kraťounké letní šatičky usedla na sedadlo v autě. Chyba lávky. Vzápětí jsem vyjekla a ucítila nepříjemné bodnutí v zadní části těla. To včelce se nelíbilo utiskování. Tak dala žihadlo. Nic by se nedělo, kdybych nebyla alergik na včelí jed. Naštěstí jsem měla spolujezdce - manžela. Ten byl pohotový. Otočil mne zadečkem k sobě. Žihadlo rychle vytáhl a zakousl se mi do pravé půlky. Vysával jed.

Pořádně to bolelo. Takže jsem i kvílela. Lidé kolem opovržlivě odkláněli hlavy a cedili mezi zuby cosi o úchylácích, co se ukazují na veřejnosti. Mně v tu chvíli bylo všechno jedno. Zažila jsem před tím antafylaktický šok. Díky rychlé pomoci jsem přežila. Museli jsme vypadat opravdu komicky, nemorálně, trapně. Ale tady šlo o život. Když jsme skončili s první pomocí :) ,dojeli jsme na pohotovost. Tam mi napíchli kortikoidy a calcium. Já se kromě rudých skvrn po celém těle a rozkousnuté pravé půlce cítila nebývale dobře. Od té doby nosím pohotovostní balíček raději u sebe.

Včely to zřejmě tuší, protože se mi zdaleka vyhýbají. Tak si užijte pohodový víkend a raději bez kousanců..

ekleinovka

P.s. Včelku posílat nebudu, ale posílám foto našeho mazlíčka.Ten nekouše, štěká jen na povel. Je to dobráček od kosti.

pes

pes

Milá ekleinovko, ten příběh s včelou je kouzelný. Už vidím ty pohrdavé pohledy kolemjdoucích

 

Reklama