Můžeme se od zvířat nakazit množstvím nebezpečných nemocí?
Jak často desinfikovat některá místa v bytě? Na co všechno desinfekce učinkuje?

Na hygienu a dezinfekci existuje mnoho názorů a vede se množství polemik. S hygienou, nákazami a desinfekcí je spojeno také mnoho mýtů, které nás mohou uvádět v omyl.
Zde jsou odpovědi na nejčastější dotazy týkající se hygieny a dezinfekce v domácnosti, které by vás mohly zajímat.

Od zvířátek se můžeme nakazit množstvím nebezpečných nemocí.
Občas se může stát, že si váš mazlíček domů přinese nějakou nemoc. V tomto případě je potřeba neztrácet hlavu, vyhledat veterinárního lékaře, prokonzultovat s ním možnost přenosu na člověka a především dbát na hygienu prostor, kde se zvíře vyskytuje. Dezinfekce ke zvířátkům nepatří. Některá zvířátka mohou trpět alergickými reakcemi na dezinfekční prostředky. Je proto velmi důležité myslet při výběru dezinfekčního prostředku na jeho zdravotní nezávadnost. V dnešní době jsou již na trhu prostředky, které vás důkladně zbaví všech nečistot, vydezinfikují a žádným způsobem nepoškodí zdraví vás ani vašich mazlíčků.

Na co všechno můžeme dezinfekci použít?

Dezinfekci můžeme použít na všechna místa, která chceme mít hygienicky čistá. Na plísně a také na bělení oděvů a zašlých povrchů. Některé přípravky navíc můžeme bez obav použít i na čištění a dezinfekci suchých záchodů nebo klecí či omyvatelných pelíšků domácích mazlíčků.
Účinkuje dezinfekce i na plísně a houby? Ano, většina prostředků s obsahem chloru vás dokáže zbavit problémů s plísněmi na dlaždičkách koupelen, ale i na dalších místech, která jsou pro vznik plísní náchylná jako například vlhká prostředí chat a chalup. Důležité je správné a pravidelné používání, ale také odstranění stavební závady.

Jak často se má dezinfikovat?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Obecně platí, že místa „nejvíce ohrožená bakteriemi“ jako například toaleta, výlevka, místo okolo odpadkového koše, vstupní hala apod. by se měla dezinfikovat častěji.
Náš tip: Vhodným způsobem ochrany vaší domácnosti je prostředek Domestos. Účinně zbaví vaši domácnost nejen všech nečistot ale i všech bakterií. Jeho čistící schopnosti odstraňují všechny povrchové nečistoty a skvrny a dezinfekční síla účinně bojuje proti všem nežádoucím mikroorganismům, houbám a plísním.

Domov představuje pro většinu lidí místo, kam se rádi vrací, kde se setkávají se svými blízkými, kde je jim hezky a příjemně. A hlavně - kde tráví většinu  času. Domov je symbolem rodiny a proto byl právě dnešní den - 15. květen vyhlášen Mezinárodním dnem rodiny. Slaví se již od roku 1994.

Na své blízké však nemyslíme určitě jen tento den! (-: