Až do svých dvanácti let měla Alžběta harmonické dětství. Pak si její tatínek našel novou ženu a život se jí obrátil úplně naruby. 
“Já chápu, že se některé páry mohou odcizit, ale jsem přesvědčená, že když se to stane, měl by být rozchod civilizovaný a neměl by způsobit ještě více bolesti, než je nutné,” říká na úvod Alžběta. 
5ef5ce71ca9e7obrazek.png
Foto: Shutterstock

“Můj táta byl vždy velký pan podnikatel, šarmantní chlap, a tak se ani vlastně nedivím, že se na něj ženské lepily. Máma si ale myslela, že nikdy nebude v ohrožení. Jenže opak byl pravdou. Táta začal randit s kolegyní a z nezávazného mileneckého poměru se časem vyklubala láska. Jako malá jsem tomu moc nerozuměla a byla přesvědčená, že nám akorát tak rozbil rodinu, dnes už na to koukám dospělýma očima a vnímá vše jinak - s mojí matkou se nedá vyjít.”

Zjištění, že je Bětčin otec zamilovaný a chce se nechat rozvést, nesla jeho žena velmi špatně. Zcela zapomněla, že by měla spíše chránit vlastní dceru a místo toho se rozhodla dělat vše proto, aby manželovi celou situaci znepříjemnila. 

“Tehdejší události udělaly v mém vztahu k matce velkou trhlinu. Už nikdy mi nebyla blízká a já si k ní ani po těch letech nemůžu najít cestu,” říká smutně Bětka a pokračuje ve svém vyprávění: “Když táta oznámil doma, že odchází a chce se nechat rozvést, máma zkoušela všechny možné způsoby, jak ho udržet doma. Hroutila se, psychicky ho vydírala, křičela, házela mu klacky pod nohy a mě využila jako dokonalé rukojmí.”

“Nutila mě, abych slídila a nosila jsem jí informace o jeho nové ženě, které by mohla teoreticky využít u soudu. Chtěla, abych s ním netrávila žádný čas a už vůbec mě odmítala pouštět do nového domu, kde táta s Marií žil. Když jsem si od táty přinesla nějaký dárek, většinou se “záhadně” rozbil nebo prostě zmizel,” vyjmenovává Bětka vše, čím si prošla.

Celý rozvodový proces a vyrovnání majetku se vlekl dva roky. Během nichž tlak ze strany manželky neunesla zejména nová partnerka Bětčina otce a opustila ho. Alžběta kvůli své mámě často utíkala z domu a ze vzorné studentky se na nějakou dobu stala problémová školačka. 
“Byl to takový stres, že jsem se ve 14 letech chytla opravdu blbé party, kašlala jsem na školu, začala jsem kouřit a svou matku doslova a do písmene nenáviděla,” říká a Bětka a dodává: “Táta stál vždy při mě a pomohl mi postavit se po čase zase na nohy. Jakmile to šlo, zařídil mi studium v Londýně, kam jsem se bez mrknutí oka přestěhovala. Tehdy to máma brala jako tu největší zradu, a tak jsme spolu na několik let přerušily kontakt.”

“Přestože už jsem velká holka, mám vlastní rodinu a nový život, tyto události z dětství si s sebou nesu pořád. Nezvládám konflikty, vystresuje mě jakýkoliv nelad ve vztahu s manželem, a přestože s mámou už zase komunikuji a vím, že mámu mám jen jednu, mám pocit, že mi je na hony vzdálená.”

Také si přečtěte:

Reklama