Čtenářka femme byla přírodní talent na lyžování a již od čtvrté třídy jezdila na lyžařské kurzy s o tři roky staršími dětmi. A lyžování miluje. Děkuji Vám femme za příspěvek. Pokud se pod zkratkou LA skrývá letní atletika, jste můj člověk. Tyto dva sporty mám také velmi rád a nejen v televizi.

Vážená  redakce přeji všem krásný zimní den a posílám svůj krátký příspěvek, 

Téma „zimní sporty“ se mě hodně dotýká. Odmalinka jsem byla velice živé dítě, naši ze mne byli až nešťastní, nebyla jsem k uhlídání, pořád jsem po něčem lezla, někam padala, někam skákala.

Na naší základce jezdívaly děti od 7.tř. na tzv.lyžařské výcviky, když jsem byla ve 4.třídě, tak se na jednom uvolnilo pár míst a moje třídní, zapálená sportovkyně, navrhla řediteli mne. Ten od ní věděl, že už v lyžování nepatřím úplně mezi začátečníky, tak se rozhodl, že to se mnou zkusí. 

Měla jsem děsnou radost a moc jsem se těšila. V autobuse si ze mne dělali kluci sedmáci legraci, ale když jsme se rozdělovaly na svahu do družstev, tak mnohým z nich spadl hřebínek, protože mě ředitel přidělil do 1.družstva.

Tenkrát neexistovalo, že by nám ráno někdo uvláčil svah a někde nebyla na svahu ani poma, ale tenkrát nám to vůbec  nevadilo, ušlapávala jsem každé ráno sníh do svahu rychlostí mach3, jen abych už mohla sjíždět dolů.

Musím se přiznat, nejraději jsem jezdila šusem, dole zakončeným elegantní „kristiánkou“ a většinou jsem „nechtěně“ ohodila pár lelkujících dětí, kterým se jezdit moc nechtělo.

Nikdy na ten týden nezapomenu, utekl jak voda a já jsem si ho pořádně užila. Další rok mě moc potěšilo, že mě zase vzal ředitel s sebou s další skupinou sedmáků, pak jsem už jezdila až do konce školní docházky a vyhrávala jsem kdejaké závody.

K lyžování jsem pak přibrala ještě další mou srdeční záležitost, což je LA, ale to už je jiná kapitola.

femme
Text nebyl redakčně upraven


Máte ráda lyžování a jiné zimní sporty?

  • Ráda lyžujte,běžkujete nebo sáňkujete?
  • Nebo všechny zmíněné aktivity z duše nenávidíte?
  • Jak jste se ne/naučila lyžovat?
  • Kdo a jak vás to ne/naučil
  • Jakou nejhezčí, nejzajímavější, nejtrapnější, nej… příhodu ze zimních sportů máte?
  • A co vaše děti a zimní sporty?

Všechny příběhy, úvahy, videa i fotografie směřujte do známého redakčního mailu

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás dnes odpoledne kolem 16. hodiny za příspěvek odměním nádhernou odměnou. Těšte se.

Reklama