O italské módě se říká, že je sice ženská, sexy, ale také přeplácaná, zbytečně dekorativní a někdy až kýčovitá. Svým způsobem jsem si to myslela také. Alespoň do té doby, než jsem uviděla poslední přehlídku italské značky Marella. Udělala jsem si úplně jiný obrázek o tom, jak může italská móda vypadat.

Možná to bude tím, že se na našem trhu setkáváme spíš se značkami, které italské módě zrovna čest nedělají. Prodávají se tu většinou kousky, které jsou sice cenově dostupné, ale hezké jen do prvního vyprání. Nebudu jmenovat, možná máte sami podobné zkušenosti. Ale nekažme si chuť a vraťme se k přehlídce.

Kdo má rád takzvanou sportovní eleganci, určitě by si odnesl ten nejlepší dojem. Ale zároveň možná pocit, že by měl pořádně provětrat vlastní šatník.
Přehlídka na mě zapůsobila jako svěží vánek od moře. Příjemné barvy, kvalitní materiály, slušivé střihy. Žádné zbytečné výstřednosti a schválnosti, ale opravdu nadčasové kousky. „Brala bych všechno,“ zaslechla jsem mezi publikem. Těžko říct, co bych odpověděla já na otázku, co se mi líbilo nejvíc.

Nejdříve jsem měla naprosto jasno: šedobílou lněnou kolekci nemůže nic překonat. Pak přitančily „holky" v úžasných modelech ve stylu městského safari nebo námořnické modrobílé a nebylo těžké mě zviklat. Hm, to by se mi také líbilo. Nemám doma něco podobného?"Jako každá přehlídka, i tahle končila společenskými šaty. Ale kdybyste čekaly velké zdobené róby, byly byste zklamány. Tyhle koktejlky byly jako stvořené pro letní párty nebo večerní procházky po lázeňské promenádě.

Většina přehlídek se skládá z bloků, které se vám buď líbí, nebo ne. Málokdy vás ale nadchne všechno. Tato kolekce byla ucelená, jak se říká, z jednoho těsta. Neumlátily vás kvantitou, ale uchvátily kvalitou. Kdybyste si ji (čistě hypoteticky) celou koupila, daly by se jednotlivé kousky mezi sebou kombinovat, a to považuji za velké plus.Ale víte co, nejlepší bude, když se podíváte na obrázky a svůj názor si uděláte sami.

Jak se vám líbí móda této značky?

Reklama