Svoboda a přirozenost - to jsou nejčastější slova, která nudisté používají, když vysvětlují svůj životní styl „textilákům“ (ano, takhle roztomile naháči říkají podivínům, kteří se koupou v plavkách). A něco na tom asi bude, jak zjistil každý, kdo někdy zkusil plavat jen tak a ochutnal příjemný pocit volnosti a dokonalého splynutí s vodním živlem. Je celkem snadné vklouznout do teplého, jen hvězdami osvětleného moře někde v opuštěné zátoce. Postávat bez jediné nitky ve frontě na buřta nebo hrát s jinými holými zadky volejbal, to už je ovšem trochu jiná písnička.

 

Hříšná nahota

Jak můžeme vidět v každém muzeu, starověké národy neměly s neoblečeným lidským tělem vůbec žádný problém. Dokonalou muskulaturu řeckých atletů přikrývala jen vrstvička oleje, bohatí Římané obého pohlaví se zas bez rozpaků scházeli a bavili v lázních. Až křesťanství začalo dávat rovnítko mezi nahotu a sexualitu. A sex = špatnost a hřích.

„Jestli si někdo myslí, že nám jde o nějaké erotické dusno, je na těžkém omylu,“ zlobí se Luboš, mladý muž, který, jak tvrdí, neměl na sobě plavky už osm let. „Jasně, že se rád podívám na krásnou holku. Nahota je pro mě ale tak samozřejmá, že to se mnou nic nedělá. Jo, to když po nudapláži přejde dívka v těsných minišatech, otočí se za ní každý.“

Na místech, vyhrazených pro nudisty, navíc většinou existuje určitá forma přirozené společenské regulace. Vždycky se najde někdo, kdo odkáže očumující drzouny (nebo dokonce drzouny s foťákem) do příslušných mezí.

 

Lidské tělo je krásné... ale co když ne?

Dnešní plavky víc ukazují než skrývají. Přesto je mezi „s“ a „bez“ velký rozdíl: Ten malý kousek barevné látky dokáže zvednout visící prsa a schovat jizvu po slepáku, ale taky upoutat pozornost (a odvrátit ji od špeků v pase). Oblečení staví hráz mezi naše nedokonalosti a okolní svět – a bez téhle hráze (byť by ji tvořily jen tři tkaničky a čtvereční decimetr textilu) se cítíme strašně zranitelní.

Vzrůstající obliba nudistických pláží však svědčí o tom, že tyto pocity rychle pominou, pokud jsou nazí všichni okolo. Skutečně tu nejde o předvádění těla – v oázách naháčů můžeme vidět spoustu návštěvníků střední i starší generace, kteří si užívají vody a sluníčka zcela bez zábran. Do čokoládova opálení štamgasti nenuceně hrají na dece karty, starší dámy s nohama decentně poskládanýma pod sebe čtou tlusté romány, rodiny s dětmi řádí v mělké vodě. Názorně tu okolo sebe vidíme, že skutečně nikdo není dokonalý, což může být – po překonání počátečního šoku z té spousty chlupů a faldů – docela osvobozující zjištění.

 

Proč vyrazit na nudu?
Je tu vždycky víc místa než na obyčejném koupališti. Panují tu přátelské vztahy; jako každá menšina, i nudisté a naturisté drží pospolu a často se navzájem znají aspoň od vidění. Je tedy velmi nepravděpodobné, že vás někdo okrade, zatímco budete ve vodě. Opálíte se po celém těle, bez proužků a bílých míst. Nehrozí vám zánět vaječníků nebo močových cest, které mají často na svědomí studené vlhké plavky.

 

A jaké má nuda nevýhody?
Smiřte se s tím, že někteří kamarádi tam s vámi prostě nikdy nepůjdou. Pravděpodobně přijdete o část iluzí ohledně tělesné schránky svých známých (a bohužel i naopak). Pokud nebudete hodně rozumná nebo hodně pečlivě namazaná, hrozí vám nebezpečí, že se spálíte na citlivých místech, která běžně nepřicházejí do kontaktu se sluncem. A nebudete moct předvést svoje krásné nové plavky!

A co vy, milé ženy-in, jaký je váš vztah k nahotě?

 

Která je vaše oblíbená nudapláž?

Nebo byste veřejně nikdy do naha nešla?

Pokud ne, je to kvůli morálce, nebo kvůli faldům?

Zažila jste na nudapláži obtěžování nějakého „obšourníka“?

Jak vnímáte jiné nahé lidi? Připadají vám trapní nebo oškliví?

A co nazí chlapi, jsou vám k smíchu?

Napište nám na redakce@zena-in.cz o svých zkušenostech z nudapláží i o důvodech, proč na ně nechodíte - jedna z vás získá dárek.

 

 

Reklama