Schwarzkopf Professional uvádí novou kolekci Essential Looks pro sezónu jaro/léto 2010 s názvem PURE. Pět nových klíčových módních trendů Boudoir, Cyber Sport, Uniform, New Rebel a Punk Goddess vytvořil elitní tým kadeřníků, který se nechal inspirovat týdny módy v Londýně, Paříži, Miláně a New Yorku. Kreativní nápady, které stojí za Essential Looks a novou kolekcí PURE otevírají kadeřnickým salonům okno do světa módy přehlídkových mol a pomáhají tak zdůraznit váš osobní styl v nastávající sezoně.

Tým Essentials Looks pro jaro/léto 2009 vedl globální ambasador Schwarzkopf Professional Tom Kroboth, který říká: „Účesy představují v této sezóně podstatnou část celkových módních směrů a tvoří základ garderoby každého jednotlivce. Velká energie vibruje v módě i účesech s bizardními a eroticky nabitými vzhledy, které se prosazují napříč haute couture i v komerčnějších stylech.“

Boudoir

uces

Flirtovní, vitální a absolutně ženský je romantický až nostalgický trend této sezony se svým nabíráním a řasením, vlnícími se průhlednými látkami, krásným spodním prádlem a šaty ve stylu 50. let. Nejprůhlednější krajky a šifon do střihů smyslně sklouzávají z těla, aby vynikly detaily spodního prádla v tělovém odstínu. Tento trend odhaluje volánky, ozdobné lemy šatů, satén a krajky. Typické je všudypřítomné hedvábné spodní prádlo nošené jako svrchní oblečení.

Tento styl si zasluhuje vlasy plné sexy objemu a struktury. Ženskost a romantika je podtržena jemným tvarováním, v barvách převládají tmavé tóny vínově červené, měděné a bohaté hnědé, které dodávají pocit luxusu, nočního svitu a záře svíček. Tak se tvoří sny.

Cyber Sport

uces

Tento styl představuje atletické tvary, čisté linie a materiály jako je neopren, nylon a strečová kůže, které umožňují volnost pohybu. Přesně střižené vesty s kapucí, sportovní sukně, rovné pouzdrové šaty se vzorem vyvedeným částečně v zářivých barvách a také elegantní kožené kalhoty a bundy.

Oblečení vytváří dojem pohybu, a to se odráží ve stylu účesu. Střih i konečná úprava vyjadřují pohyb. Vidíme, jak podstřižení a výrazné střihy kombinované s jemnou linií vytváří zajímavé tvary, které umožňují flexibilitu účesu. Dojem vesmírného vzhledu vytváří barvy jako červené, odstíny ostře červené, oranžové a také modré. Tyto výrazné barvy vytváří lesklé vlasy a evokují vzhled umělých materiálů, které jsou používány pro moderní sportovní oblečení.

Uniform

uces

Vojenské tvary, detaily a barvy jsou v této sezoně zjemněné, protože trend uniform klíčové kousky feminizuje. Obyčejné kalhoty, bundy a sukně dostaly ženštější prvky v podobě mašlí, krajek a korzetů. Byla to však značka Balmain, která trend Uniform doopravdy prosadila. Designér Christophe Decarnin se ve své kolekci zaměřil na přepracování vojenských bund, pokryl je nášivkami, medailemi, zdobnými nárameníky, a vyslal tak do světa armádu těch nejvíce okouzlujících vojáků, co byli kdy k vidění. Namísto bojové výstroje předvedli luxusní pásky a maskáčové šaty pošité flitry.

Vlasy jsou podobně autoritativní, unisexový účes se vyznačuje přesnými liniemi a ostrými střihy. Chlapecké střihy jsou určeny pro muže, u žen je patrný vnitřní vrstvení, krátké kontury, jemné podstřižení. Barvy se drží přírodních tónů jako má písek, bláto, prach a samozřejmě, že všudypřítomná je barva khaki. Vzhled, pro který stojí za to vstoupit do armády.

New Rebel

uces

Džínovina se vrací, a sice ve vybledlém, plísňovém a roztrhaném provedení jako u značky Ashish, kde ji ještě doplňují trička Nike pošitá flitry a nesoucí nápis 90. let Just Do It. Volná, po pás dlouhá trička bylo možné vidět u Ashish i Topshop, naopak Alexander Wang předvedl trička úzká, nošená společně se svetry s kapucí a volnými anoraky.

Vlasy jsou záměrně rozcuchané, jako by člověk strávil hodiny někde v kotli na koncertě. Velké množství struktury a jemných tvarů dodávají alternativní rockový vzhled, v kombinaci s paletou svěžích barev, od temné blond či světle hnědých odstínů. Experimentace s barevnými technikami činí tento styl silný, přesto jemný a komerční. Připravte se to rozjet!

Punk Goddess

uces

Tento styl snoubí kontroverzní síly ženské smyslnosti s anarchismem punku jistým způsobem tvrdé a hrubé, ale zároveň i sexy. Umělecká koláž šatů je poskládána ze spálených a potrhaných materiálů a výsledný efekt je - prostě krása. Hrubé, poničené okraje u potrhaných a odraných džínů a triček v kombinaci s proštepovanou kůží a krátkými šaty s volnými pásky, které obalují tělo podobně jako punkový outfit. Todd Lynn předvádí oblečení těsně obepínající kolena a lokty, Givenchy zase dodává románským tvarům tvrdší hrany, hlavními prvky kolekce jsou řemínkové boty a krátké plizované sukně.

Vlasy jsou dlouhé a stupňovitě sestříhané nebo vrstvené, podstřižení a nespoutané kadeře vytváří pohyb a objem. Barvy jsou výrazné a podtržené leskem, který dodávají pocit luxusu. Styl Punk Goddess, to je magneticky přitažlivá smyslnost s dokonalými prvky anarchie: Jiná žena, jiná planeta.

Reklama