Podívat se na některý z právě probíhajících světových týdnů módy se podaří jen málokomu. České módní blogerce Lucii Ehrenbergerové se to ale podařilo. Díky značce Topshop se zúčastnila londýnského fashion weeku.

Lucie Ehrenbergerová má spolu se sestrou módní blog A cup of style. Jejich módní deníček je velice úspěšný a oblíbený. Loni vyhrály dokonce soutěž Blogerka roku v kategorii fashion. Díky svým stránkám jsou často zvány na kulturní a módní akce. Jak se jim ale podařilo dostat se na londýnský týden módy, a to hned několikrát?

london fashion week

Jen akreditace nestačí

Do prostor probíhajícího fashion weeku se prý dostane každý. Pokud chce ale člověk vidět víc, je to již poněkud složitější. „Na oficiálních stránkách LFW je možné zažádat o akreditaci, ale pouze pro novináře, blogery, nákupčí nebo fotografy. To, že člověk získá akreditaci, ale bohužel stále nic neznamená,“ vypráví Lucie.

Na předešlých dvou týdnech módy byly obě sestry dohromady. Tentokrát však jela Lucie sama. „Letos jsme dostaly pozvání od značky Topshop, ale bohužel pouze pro jednu osobu. Domluvily jsme se tedy, že pojedu já,“ říká s úsměvem Lucka.

Pozvánky na přehlídku se také zařizují individuálně a je potřeba zažádat u každého návrháře zvlášť. Vstupenky se nedají koupit, všechny akce jsou na pozvání. Samotná akreditace tedy nestačí. Tentokrát byla Lucie pozvána, jinak si ale se sestrou shánějí akreditaci a pozvánky samy.

london fashion week

Oblečení ostatních mě baví nejvíc

A jak celý fashion week probíhá? „Do daného města přijedou všichni, kteří se zajímají o módní průmysl a od rána do večera se konají módní přehlídky a různé další akce a prezentace. Je to tedy celkem náročný týden,“ říká Lucie.

Jelikož jela Lucie do Londýna jen na víkend, stihla pouze dvě přehlídky - Ashley Isham a přehlídku Topshop Unique. Za den se jich dá ale stihnout mnohem víc. „V Londýně hodně záleží na tom, kde se přehlídky nacházejí a jak se člověk po městě dopravuje. Ale dá se jich stihnout opravdu hodně.“

Na celém fashin weeku se Lucii nejvíce líbila atmosféra a oblečení ostatních. „Atmosféra je něco, co člověk vážně zažije jen tady. Ten ruch, krásné a upravené lidi… Je to vážně něco speciálního,“ vypráví zasněně.

Jedním z nejsilnějších zážitků je potkávat ostatní blogery. „Tentokrát jsem jich potkala vážně hodně. Spoustu času jsem trávila s Evou z blogu http://glamazonblog.com/, s Juliett z blogu http://madamejulietta.blogspot.cz/ a seznámila jsem se také s Tamarou (http://theglamandglitter.com/), Zoranou (http://www.zorannah.com/), Victorií (http://imnext.se/victoriatornegren/), Alice (http://alicepoint.com/) a Andy (http://stylescrapbook.com/).“ Při setkání s ostatními blogery si povídají hlavně o blogování a o tom, jak to funguje v jiných zemích.

london fashion week

london fashion week

Sledujete módní blogy? A chtěla byste se podívat na nějaký Fashion Week?

Čtěte také:

Reklama