Páteční vítěze Muže roku 2012 už znáte z médií. Klára Wimmerová z redakce zasedla v porotě, aby se přímo účastnila volby a také aby předala cenu vítězi redakčního hlasování, které na magazínu žena-in probíhalo. Pokud vás zajímá, jak celý večer probíhal z jejího po(d)hledu, přečtěte si její zápisky...

Jak už asi víte, Muž roku 2012 má od pátečního večera své vítěze. V Náchodě, kde se ceremoniál odehrával, se jím za Českou republiku stal čtyřiadvacetiletý rodák z Litovle, Robert Anderle. Devětadvacetiletý Karol Partika, který zvítězil ve čtenářské anketě našeho magazínu, je Mužem roku Slovenska, a mně se tak jen potvrdilo, že čtenářky ženy-in mají výborný vkus!

vitezoveZleva: Adam Klavík, Muž roku 2012 Robert Anderle, organizátor David Novotný, Muž roku Slovenska a Muž roku magazínu Žena-in, Karol Partika a Cesar Curti, úřadující nejkrásnější Muž světa

Slavnostního večera v Náchodě jsem se zúčastnila velmi ráda. Která žena by odmítla zasednout v porotě takové soutěže? :) Před dnem D mě ale trápily pochybnosti, jestli svoji „reprezentativní roli“ zvládnu, takže jsem byla hodně nervózní - s čímž jsem se vám také svěřila v tomto článku.

plachtaJak se v průběhu večera ukázalo, nervozita skutečně nebyla na místě. V porotě nás totiž bylo celkem 72, nemusela jsem se tedy obávat, že by mě snad nedejbože mohla zaznamenat nějaká kamera či fotoaparát, na které nejsem zvyklá. Známých či slavných porotců bylo také dost, v porotě zasedly například Eva Jurinová, Marcela Březinová, Míša Dolinová nebo Jana Bobošíková. Já musím pořadatele a organizátora akce Davida Novotného moc pochválit, protože mně určil místo s parádním výhledem hned pod hlavním pódiem, a že bylo na co se dívat!

Perná chvila nastala, když jsem musela ve druhé polovině večera „vyšplhat“ na pódium a předat šerpu výherci naší magazínové ankety, Slovákovi Karolovi. Naštěstí to proběhlo tak rychle, že jsem se kupodivu nestačila při jedné větě o šesti slovech zakoktat, a z pódia jsem zase sešeplhala celkem bez újmy. Jak už jsem psala, nejsem zvyklá ani na kamery, ani na fotoaparáty, a ač bych to neměla přiznávat, největším zážitkem pro mě na pódiu nebylo setkání s Karolem, ale ta agresivně pronikavá světla, která se opírala z pozadí sálu přímo na stage. Upřímně obdivuju obě moderátorky, které tohle po celou dobu vydržely. Jsou ale na rozdíl ode mě zvyklé.Karol_Partika

Pak už to šlo jako na drátkách, stačilo jen zaškrtat favority do hlasovacích lístků pro porotu, a jinak jsem si mohla všechny finalisty vychutnávat opravdu VELMI zblízka. Bavily mě volné disciplíny, ve kterých se ukázalo také, jaký má kdo smyl pro humor a jak jsou chlapci šikovní (anebo naopak). I když si myslím, že nejtěžší pro ně asi byla promenáda ve spodním prádle. Na mnohých byla znát nervozita, tuším, že málokdo z nich si to opravdu užil. Přesto byli krásní, místy až neodolatelně :) ...a úžasně lesklí. :)

Moderátorky Eva Decastelo (milá a má vyřídilku) a Tereza Zimová (krásná, i když poněkud afektovaná) měly co dělat, aby ohlásily všechno, co ohlásit musely, vyzpovídaly finalisty v jednotlivých vstupech, přečetly všechny členy poroty (znovu připomínám, sedmdesát dva!) a nezapomněly ani na všechny sponzory a partnery a jejich ceny pro vítězné muže.

Slavnostní ceremoniál se nakonec protáhl skoro na tři hodiny a poračovat jsme mohli ve vedlejším Blue Baru v hotelu U Beránka. Tam jsme se také s mojí švagrovou, kolegyní a fotografkou v jedné osobě, Lindou, ihned odebraly, abychom se vrhly k baru ukojit naše vysušená hrdla. Bohužel bar byl ale natolik zalidněný a hlučný, že bychom při čekání na kýžený nápoj zřejmě ohluchly a vrostly do země, proto jsme se rozhodly jej opustit, i když jsme tím přišly o možnost strávit další chvíle ve společnosti známých osobností a sličných hrdinů večera. Všimly jsme si, že někteří z nich také hotel i město narychlo opouštěli, a nikde jsme bohužel nezastihly ani výherce naší žena-in ankety, Slováka Karola...

Celé náchodské Masarykovo náměstí ale žilo možná víc než ve dne, nemusely jsme odchodu litovat. Jak jsme se předtím dozvěděly od našeho taxikáře, který nás do divadla vezl, Muž roku je pro náchodské velkou událostí, a tak majitelé různých občerstvovacích zařízení rozhodně nemají v plánu zavírat v jindy obvyklou dobu. Náchod byl „narvaný“ k prasknutí, všechny hotely obsazené, a po slavnostním večeru byla pořád ještě noc velmi mladá.

zabavaPřesídlily jsme tedy do nedalekého baru, ze kterého jsme ještě podnikly dva pokusy o návrat na after party, ovšem tamní atmosféra houstla pořád víc a víc, a tak jsme se tam nezdržely. Navíc jsme v baru měly příjemnou společnost :), takže se nám nikdo nemohl divit, že se nám nechce žíznit se na našlapané after party. Proto vám ani nemohu zprostředkovat žádný, a už vůbec ne lechtivý „bulvár“, ale jak vás znám, ten vám chybět nebude... a pokud ano, víte, kde ho najdete. :)

Na závěr bych ještě chtěla poděkovat Davidovi Novotnému, který za celým projektem Muže roku stojí, který se o všechny finalisty, vystupující, porotce a vůbec všechny zúčastněné pečlivě staral a díky němuž to pro mne byl opravdu nezapomenutelný večer.

hotel

foto: www.bonato.cz

Tip na ubytování v Náchodě

Pokud byste zavítaly do Náchoda (kdykoli, nejenom na Muže roku), vřele doporučuji hotel Bonato, který se nachází v městské části Běloves. Klidné a malebné prostředí, krásné pokoje, velmi příjemný a vstřícný personál - a božské pochutiny z tamní restaurace. Nechtělo se nám odjet!

Foto: L. Wimmerová

Reklama