Ve čtvrtek 27.7.2006 došlo na obloze k pozorovatelnému zákrytu Marsu Lunou. Situace už je za námi, ale ohlédněme se. Ukážu Vám, jak tento jev vypadal v horoskopu a jak se mohl promítnout v událostech včerejšího večera. Co Vy na to?

 

Včera, těsně po 20. hodině, se na 56 minut mezi Zemí a Marsem ocitla Luna: jako kdyby vojákův cíl zaclonila matka. Jako kdyby nad sobectvím převážily ohledy. Jako kdyby laskavost odzbrojila hrubce. Jako kdyby ten, kdo jenom bere, zaváhal…

Ale zase tam, kde bylo třeba důslednosti, možná chyběla síla k jejímu naplňování. A možná se stala velká chyba odmávnutím povinnosti a nemístnou měkkostí…

 

Jediná planeta, se kterou byli Mars s Lunou astrologicky provázány, byla Venuše. Vztah mezi nimi byl z těch, které, ač netrvají dlouho, mohou mít trvalé následky. Kdo se věnoval sexu s přáním otěhotnět, možná se dočká, kdo zanedbal antikoncepci, možná taky…

 

Byla to pouhá necelá jedna hodina. Během ní jsme prošli příležitostí zapomenout na omezení vyplývající ze znalosti toho, co je správné, ve prospěch prostého sdílení společných možností, obav i snů.

 

Rozdíl mezi právě tímto vztahem Luny a Marsu oproti jiným, které nastávají jednou až dvakrát do měsíce, byl v jeho pozorovatelnosti na severozápadní obloze. (Pravda, pouze dalekohledem, ale to vem nešť.)

Také izolovanost planetární dvojice od ostatních planet v horoskopu není běžná, a tím získává na významu.

 

Čtení horoskopu pro zákryt (astrologicky konjunkci) Marsu a Luny vypovídá o vstupu něčeho neodbytného do života a o ztrátě soudnosti nad možnými důsledky jednání, o umanutosti v osobních i společenských vztazích. Je v tomhle horoskopu i možnost nevnímat, co jsem už napsala, pokud jste si právě něčeho velmi, ale opravdu velmi užívaly a nechaly se nést vlnou sebeuspokojení.

 

To všechno se týkalo možností jen jedné hodiny Vašeho života. Budu ráda, když si necháte projít ten čas v hlavě a podělíte se o zážitky. Moc bych Vás chtěla postupně alespoň trochu zatáhnout do krásy i užitečnosti astrologie.

Reklama