Zmínka o první tenisce sahá na začátek dvacátého století, kdy firma Converse navrhla botu s názvem All Star. Od té doby tenisky musely doslova ujít ještě dlouhý kus cesty, než si vybudovaly respekt v módním průmyslu a začaly se objevovat na nohou topmodelek z celého světa. Potom už to byl jen krůček k tomu, aby se dostaly do každodenních outfitů běžných lidí.
Jak jsme si všechny ulevily, když se tenisky probojovaly až do kanceláří! Obouvat je můžeme bez studu i k letním rozevlátým šatům místo toho, abychom balancovaly na jehlách. Sportovní elegance je heslo posledních let, ale ne všechny dámy v teniskách splňují estetický dojem na jedničku. Není se čemu divit. V nepřeberném množství se na trhu člověk těžko vyzná v tom, které se spíš hodí k šatům, a které ke kalhotám. Od toho jsme tady my, abychom vám pomohly!

Barvy

Za prvé se snažte myslet na barevné kombinace. Barvy, které se k sobě hodí, nemusí být nutně jen černá a bílá. A jestliže máte se sladěním problém, existují základní pravidla. Hodně barevné tenisky kombinujte jen s černou, bílou nebo šedou látkou bez vzoru. Pokud jsou šaty jiné barvy, měla by být stejná jako barva, která na teniskách převažuje. Černé tenisky nekombinujte s hnědými šaty a naopak. To, že to tak praktikuje Louis Vuitton ve svých kolekcích, neznamená, že kombinace bude vypadat dobře v běžném modelu. Dbejte na to, aby tenisky byly vždy perfektně čisté. Zažloutlé tkaničky vyperte v pračce se sodou, abyste jim vrátily zářivé bílou barvu. V sestavě kalhoty plus tenisky si člověk může dovolit jistou patinu, ale v našem případě je lepší dbát na to, aby boty vypadaly jako nové. Už tak je to za posledních 100 let velký ústupek!
Barevné tenisky jsou z řetězce Deichman a stály 699 Kč. Protože jsou už tak dost barevné, zvolily jsme jen jednoduché šedé šaty. Šedou navíc tenisky obsahují také!

Obyčejné černé tenisky s bílou podrážkou můžete klidně kombinovat s barevnými šaty, tak jak jsme to udělaly my.
Reebok Furry InstaPump byly původně tenisky, které designeři „ořezali“ do sandálů. Místo tkaniček mají tlačítko, kterým dopumpujte vzduch dle potřeby! Futuristický vzhled bot jsme (jak se s oblibou říká) „rozbily“ tradičním kostkovaným vzorem.

Boty Nike určené primárně ke sportu si zaslouží sladit jen s minimalistickými šaty. Pořídit je lze okolo 800 Kč.

Bílé tenisky s vysokou platformou můžete kombinovat s černobílými šaty se vzorem. Výhodou je, že jsou snadno omyvatelné, takže dlouho vydrží vypadat jako nové.

Podrážka

Pokud máte dlouhé štíhlé nohy až do nebe, podrážku zvolte klidně zcela placatou. V opačném případě tenisky kupujte spíše s vyšší platformou. Opticky nohy prodloužíte, zeštíhlíte a ještě uděláte dobře svému zdraví. Z věčného chození na tenkých podrážkách se bortí klenby!

Ponožky

V neposlední řadě pozor na ponožky! Ty volte v černé nebo bílé barvě, protože v jiných barvách bude obtížné trefit se do přesného odstínu barvy, kterou chceme sladit. Proto buďte ve volbě ponožek raději konzervativní. Dále by měly být buď středně dlouhé nebo takové, které nebudou vidět vůbec, takzvané "ťapky’’ či ponožky do balerínek. Kotníčkové ponožky už nejsou v módě.

Značka

Nemusíte mít tenisky Balenciaga, abyste vypadaly dobře. Klidně sáhněte po nějakých za pár stovek z běžných řetězců. Platí, že čím sportovnější teniska (může být i ta na běhání), tím minimalističtější šaty. S takovou kombinací můžete vyrazit třeba na dovolenou. A věřte, že se celodenní chození po městě obejde bez bolavých nohou, a večer klidně v takovém outfitu můžete pokračovat na drink. Když zvolíte tenisky, které mají síťku na větrání, nebude vám na nohy ani horko. A navíc, po zkušenostech víme, že raději přežijeme horko, než nohy sedřené ze sandálů.

Čtěte také:

Reklama