Plátěnky a kecky
Právě plátěné tenisky jsou tím pravým, čím můžete oživit jinak elegantní outfit. Základem šatníku jsou klasické Vansky, jejichž nákupem nikdy neuděláte chybu, protože jsou zkrátka moderní pořád. Podobně je to i s Converskami. Na těchto botách oceníte i to, že jsou prodávány v nejrůznějších variacích, od obyčejných jednobarevných po potištěné verze, limitované edice a další vychytávky. „A pokud vás nebaví tkaničky a čas radši trávíte jinak než šněrováním, můžete zkusit třeba nazouvací boty typu slip-on,“ dodává Petr Gürth ze Snapbacks.cz.


Northstar, Baťa, 599 Kč

 
Ugly shoes
„Ugly shoes (česky lze přeložit jako hnusné boty, pozn. redakce), v doslovném překladu z angličtiny ošklivé boty, jsou typ tenisek, o kterých bychom ještě před pár lety byli přesvědčeni, že si je nikdy v životě neobujeme,“ vysvětluje Petr Gürth. Teď ale nastal čas sáhnout do tátovy skříně z devadesátek, případně si takové boty pořídit. Občas bývají nazývány jako dad shoes, v překladu tátovy boty, protože zkrátka vypadají jako něco, co se nosilo v minulém století. Objevují se v mnoha jarních a letních kolekcích nejrůznějších značek. Čím divnější, tím lepší.

Skechers D´Lites Second Chance, Snapbacks.cz, 1 990 Kč

Platformy a vyvýšená podrážka
V módě jsou také nejrůznější tenisky s vyvýšenou podrážkou. Speciálním typem těchto tenisek jsou tzv. „creepers“, které mají podešev ze surové gumy. Slavné creepers navrhla například zpěvačka Rihanna ve spolupráci se značkou Puma. Tento trend, ač se může zdát určen spíše něžnému pohlaví, začínají momentálně nosit i kluci.

Puma, CCC, 949 Kč

Barvy
Co se týče barev, teniskám tuto sezónu sluší bílá, která skvěle podtrhne celý outfit, působí čistým a netknutým dojmem. Pokud vás bílá úplně neláká a máte raději veselejší barvy, hitem jara je levandulově růžová, ale nosí se také červená, žlutá či oranžová. „V souvislosti s trendem ugly shoes jsou v kurzu také barvy, které působí tak trochu ´fotrovsky zaprděně´. Zkrátka čím divnější, tím lepší,“ komentuje Gürth.

VANS Slip-On Cut & Paste Checkerboard Endive-True White, Snapbacks.cz, 1790 Kč

Ponožky
Trochu odbočíme od tenisek, ale u nohou zůstaneme. Zajímavým doplňkem jsou barevné ponožky, což je v kombinaci s trendem džín nad kotníky a s letními šortkami skvělá příležitost ještě více ozvláštnit svůj outfit. Ponožky mohou vykukovat z plátěnek, ugly shoes či čehokoliv jiného. Měly by vypadat trochu praštěně a můžete je střídat podle nálady nebo si klidně vzít i každou jinou, fantazii se meze nekladou.

Havaianas Nature Set, happysocks.com, 799 Kč
 

Čtěte také:

Reklama