m

Šortky se nosí už od dvacátých let a svou oblibu neztrácejí ani dnes. Právě naopak. Zatímco ve svých začátcích byly oblečením výhradně na pláž, v současnosti povýšily až na společenskou záležitost. Šortky nejsou jen krátké kalhoty, ale mají mnoho variant. Chcete vědět a vidět víc? Přečtěte si tento článek.

Šortky, ne nepodobné těm, které známe dnes, se začaly objevovat už ve dvacátých letech. Nepotkaly byste v nich dámu na ulici, ale pouze na plážích či sportovištích. Šily se většinou z pružného žerzeje a byly součástí kompletů určených výhradně pro volný čas.

Jako sportovní a volnočasový oděv se šortky nosily i v pozdějších letech. Měnil se jen materiál a délka nohavic.

V šedesátých letech šortky povýšily na „společenském“ žebříčku a z oblečení pro volný čas se staly pohodlnou variantou oblíbených minisukní. Především ve formě overalu.

A není to tak dávno, co se šortky „vyšplhaly“ ještě výš a mohly jsme je spatřit i na prestižních společenských událostech.

Ale nic se nemá přehánět, víc než na honosném večírku jim to sluší v civilnějším podání. Tak, jak je máme nejraději. Ve chvílích, kdy se chceme cítit pohodlně a ukázat své krásné nohy jinak, než v krátkých sukních.

Podívejte se, jak to sluší ženám v šortkách, a inspirujte se. Co model, to jiný střih, materiál a kombinace.  

Zdroj foto: facebook street style

Čtěte také:

Reklama