Venku začalo jaro, pochmurné počasí vystřídaly sluneční paprsky, a tak je načase nasadit sluneční brýle. Pokud vám ty loňské dosloužily, nebo toužíte po nových, přijde vám možná vhod naše inspirace. Vybrala jsem pro vás modely za pár korun, ale i luxusní kousky.

Užitečnost slunečních brýlí pro náš zrak asi nemusím dvakrát zdůrazňovat. Je však důležité připomenout, že množství světla vstupujícího do oka regulují zornice. Pokud zornicemi prostoupí velké množství škodlivého UV záření, může dojít k poškození zraku. Vždy si proto vybírejte brýle s kvalitním UV filtrem.

b

Jaké tvary letí?

V módě jsou jak pilotky, které se objevují každý rok, tak velké plastové brýle s hnědými či černými skly, ve kterých si budete připadat jako filmová hvězda. Klasikou, která lichotí hlavně zralým ženám, jsou odstínovaná skla. Pokud se nebojíte nápadnějších modelů, vsaďte na barvy, různě zdobené a dokonce vzorované rámečky. Takové brýle by vám měly ladit s celkovým oblečením a stylem.

Jaké brýle k jakému obličeji?

Obecně se těžko radí, záleží nejen na tvaru obličeje, ale i na šířce kořene nosu, tvaru obočí, ale i posazení lícních kostí.

Oválnému obličeji bude slušet většina obrouček, ale ani to nemusí být pravidlem.

Brýle by měly dokonale sedět na kořeni nosu, kopírovat tvar obočí a celkově korespondovat s naším typem. Dobrý typ brýlí by měl vyrovnávat i proporce obličeje. To znamená, že tvar brýlí by neměl kopírovat tvar obličeje, pokud ho nechceme ještě více zdůraznit. Stručně řečeno, ke kulatému obličeji nevybíráme kulaté brýle, k hranatému hranaté atd.

V naší fotogalerii si můžete vybrat brýle v cenách lidových od zančky Takko, ale i luxusnější kousky značek Guess a Polaroid (Fashion Days)

Čtěte také:

Reklama