Společenská sezóna pomalu ale jistě startuje. Nepodceňte přípravy a začněte se poohlížet po slušivých šatech již nyní. Jaké jsou ty pravé pro vás, vám poradí Sandra Zelinková, majitelka salónu se společenskými šaty SAN VERITÁ.

Velká prsa vs. malá prsa

  • Pokud máte velká prsa, tak vybírání společenských šatů nemusí být vždy zábavné. Již od velikosti D není vůbec jednoduché tyto prsa umístit do šatů. Většina šatů je totiž již vyztužená prsními vycpávkami, ale ty jsou většinou úplně jiné velikosti než „déčka“. Navíc mnoho šatů vypadá lépe bez podprsenky. Pokud vám není zrovna čerstvých osmnáct, anebo nejste majitelkou silikonových „pětek“, tak podprsenku budete potřebovat. V žádném případě nedoporučuji korzety, jelikož vám budou stále sjíždět z prsou, a tak trochu přetékat. Ideální jsou šaty s ramínky nebo trochu ke krku. Malý výstřihy také nejsou na škodu, ale zde opatrně! Nemělo by to vypadat moc vulgárně.
  • Dámy, které vlastní malé poprsí, mají výhodu, že jim sluší většina střihů a mohou si dovolit mnohem více se odvázat. Malá prsa jdou vždycky vycpat, ať už extra vycpávkami, anebo přídavnou push-upkou. Určitě pomůže trochu řasení. Určitě bych se vyvarovala korzetům, které na opravdu malých prsech nebude mít na čem držet, a navíc tam bude prázdný prostor.

tamsin
Www.tamsinlondon.cz, 2585 Kč

Vysoká vs. malá

  • U vysokých žen je nejdůležitější si zvolit dlouhé šaty. Možná to zní divně, ale dlouhé myslím na zem. Není nic horšího než šaty, které mají být dlouhé a končí u kotníků. Doporučila bych větší sukni anebo alespoň střih do áčka.
  • U malých dívek bych se naopak vyhnula opravdu velkým obručovým šatům, které se hodí maximálně na maturantky. Doporučila bych nějaké antické šaty, naopak v žádném případě nevypadá dobře střih „marmaid“. To je takový ten typ mořské panny.

hmasos
Modré: H&M, 1499 Kč, červené: www.asos.com, cena k doptání

Baculatá vs. Štíhlá

  • Podle mě štíhlým dívkám sluší absolutně všechno. Právě proto si návrháři světových jmen vybírají velmi štíhlé dívky. Je to z důvodu, že všechno vypadá skvěle. Málokdy tedy šlápnou vedle.
  • Baculatým bych doporučila rukávy, aby byly zakryté paže a raději nevolit moc nabírané sukně, které přidávají kila navíc. Skvěle vypadá „áčková“ sukně, která s korzetem zvýrazní štíhlý pas.

Nenechte si ujít:

Blondýnka vs. Brunetka

  • Co se týká barvy vlasů, tak blondýnkám, respektive světlými typům nedoporučuji pudrové a tělové barvy. V těchto barvách jsou nevýrazné a nevypadá to dobře. Brunetkám sluší téměř každá barva, záleží, co se dané ženě líbí.

zara
Zara, 1299 Kč

Krátké vs. dlouhé

  • U dlouhých či krátkých šatů nejde ani tak o postavu, ale spíše o příležitost, na kterou šaty potřebujeme. Pokud máte předepsaný například dress code Black tie vždycky sáhněte po dlouhých šatech.

Trendy

  • Trendy jsou jednoduché střihy a úzká silueta. Největším hitem této sezony jsou určitě transparentní topy. Velmi módní je jemné odhalování a rafinované průstřihy. Již několikátou sezónu je stále v kurzu jemná krajka, která působí něžně a žensky. Odvážnější ženy si můžou dopřát vysoko střižené rozparky anebo holá záda.

Co nikdy ne?

  • Bohužel u nás stále velmi oblíbené polyesterové šaty s obručemi. To je opravdu velký módní přešlap. Dalším problémem jsou krátké šaty, které mají být dlouhé. Šaty končící u kotníků vypadají jako po starší sestře.

mango
Mango, 3499 Kč

„Závěrem bych chtěla říct, že nelze s přesností určit, které postavě či barvě vlasů sluší jaký střih či barva. Vždy je nutné šaty pečlivě vyzkoušet a rozhodně se řiďte svým instinktem. V šatech se hlavně musíte cítit dobře. V ten moment z vás bude vyzařovat vnitřní spokojenost a stanete se královnou každého večírku,“ říká Sandra Zelinková.

Čtěte také:

Reklama