sa1.jpg
K džínům i do práce? Botky, které nikdy nezradí

Zdá se, že módní návrháři myslí na vše. Otevřené sandály totiž zvládnou perfektně větrat nohy, což oceníme v parném létě, sandály se špičkou zase vyřeší dny, kdy naše pedikúra není zrovna stoprocentní. Není divu, že se sandály, dříve často jednobarevné a kožené, těší velké oblibě už od pradávna. Nohám to v nich sluší a navíc jsou praktické. Dnes zvládnou zastat funkci bot do práce na poradu, ale nezklamou ani při procházkách městem či jako pohodlná obuv na romantickou večeři. Ať už sáhnete po jakýchkoli, oceníte je po celou jarní i letní sezónu – snadno se obují, lehce se udržují a nadělají mnoho parády. Jejich lehkost ocení vaše nohy a jejich nadčasovost zase vaše peněženka.

Jaké letos vybrat?

Už dlouhou dobu se mluví o udržitelnosti módních kousků a právě správně zvolený typ a barva sandálů mohou přispět tomu, že se nám v botnících ohřejí na mnohem delší dobu než na jednu aktuální sezónu. Kolekce bot, které byly návrháři představeny jako letošní must-have kousky, jsou plné zemitých a pastelových barev – to nám sice přímo nahrává do karet, ale nemusíme se bát ani většího odvazu. Ať už se vám zalíbí metalické páskové sandálky na podpatku nebo jednobarevné s aplikací květin, tak či tak nešlápnete s jejich výběrem vedle a snadno je zkombinujete podle potřeby s různými outfity.
Na velký comeback se letos můžou těšit sandály na klínku, které slavily úspěch už v minulosti – aby také ne, zvládnou totiž opticky prodloužit a zeštíhlit nohy. Klínek můžete obout v doprovodu veselé, ale něžné květinové aplikace nebo hadího vzoru.
Pokud vás neláká chůze na podpatku ani klínku, nezoufejte – ani letos nevychází z módy žabky, které díky květinovým či kovovým aplikacím vypadají skvěle k šatům i k plážovým kalhotám. I letos zůstávají trendem sandály se šňůrkou, kterou zavážete kolem nohy, ale ani klasické zapínání na sponu nezůstává pozadu. Sandály nám zkrátka nabízejí nespočet možností – ať už při jejich výběru nebo při kombinování oblíbených letních kousků oblečení s těmi, které již máme ve svém botníku.

Klasika, která vás nezradí

Pokud se necítíte na veliké změny ve vašem šatníku a botníku, sáhněte po klasice, která bude nesmrtelným doplňkem vašich outfitů. I letos zůstávají letním trendem nízké páskové sandály, které seženete v nestárnoucí hnědé či černé barvě. Nemusíte se tak bát, že by zůstaly ležet ladem na dně botníku, protože se budou hodit úplně ke všemu a navíc je můžete vynosit i v dalších letech.

Reklama