Zuzka

Kdysi jsem si novoroční předsevzetí dávala. Byla to většinou klišé typu "začnu cvičit", "zhubnu", "nebudu tolik utrácet". Samozřejmě to byla jen plácnutí do vody, nikdy jsem je nedodržela. Čím jsem starší, tím víc si uvědomuji, že aby člověk něčeho dosáhl, musí to opravdu z hloubi duše chtít. Přát si to tak moc, že je ochoten pro to něco udělat. Jedině pak to může vyjít. A je jedno, jestli je leden nebo červenec. A co bych chtěla ve svém životě aktuálně změnit?  Určitě se víc věnovat sama sobě a rodině a o víkendech si dovolit více odpočívat. 
63ca810168d1fobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Katka

Každoročně si dávám předsevzetí, ale jen ta, co mi dávají smysl. Nesmějí být moc obecná, to na mě nefunguje. Musí to být konkrétní. Letos jsem si vybrala cíl ohledně čtení knih. Ráda bych každý měsíc přečetla minimálně jednu knihu, to znamená 12 za rok. Mám ráda knížky, ale poslední dobou jsem čtení zanedbávala, takže můj cíl se týká toho.
63ce5f609e038obrazek.jpg
Foto: Klára Křížová

Klára

Předsevzetí si dávám, baví mě ta výzva spojená s něčím novým. Dokonce musím říci, že se mi daří většinu z nich dodržet a pracovat na nich. Například minulý rok jsem vyměnila již definitivně cigarety za nahřívač tabáku Iqos. Při jeho použití nedochází ke spalování tabáku, zařízení produkuje pouze aerosol, který obsahuje výrazně méně škodlivých látek než cigaretový kouř. Sleduji, že se mi lépe dýchá a po ránu méně kašlu. Mám z toho radost, protože cigarety jsou už minulostí a určitě se k nim nevrátím. Na konci roku jsem navíc dostala nový model tohoto bezdýmého zařízení, Iqos Iluma, který se nemusí čistit a je cítit ještě méně, než předchozí zařízení. Pokud i vy bojujete s cigaretami, to je moje inspirace. Co se týká dalších plánů, je to stále vytrvat v nastolené zdravém jídelníčku a udržet si váhu kolem 63 kg. Také bych chtěla opět letos na Apríla uběhnout pražský půlmaraton, což doufám, že se podaří, pokud mi do tréninku nevlítnou nějaké virózy a budu na závod, který se běží 1. dubna, připravená. Na to se těším. Také mám nějaké cestovatelské plány, no uvidíme, jak vše dopadne.

63ca802dc3acaobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Marta

Předsevzetí jsem si dávala možná naposledy na základní škole, ale vím, že jsem je nikdy moc nedodržovala. A teď, teď si žádná předsevzetí už mnoho let nedávám. Spíše si dávám nějaké úkoly sama sobě a předsevzetí v průběhu roku. Například chodit cvičit stejně jako do teď a pravidelně. Také si poslední dobou říkám, že bych mohla více jezdit na dovolenou, protože za poslední roky si vybírám spíš víkendové výlety. Moje dlouhodobé předsevzetí je více si doma vařit. Když byl covid, vařila jsem opravdu hodně. Ale teď pořád někde lítám a jídlo do práce si udělám tak dvakrát týdně, což je málo a pak zbytečně utrácím za obědy ve městě.

Vendula

Předsevzetí si nedávám s úderem prvního ledna. Ale tím nechci říct, že na sobě nepracuji a nedávám si cíle. Vloni jsem si řekla, že začnu opět zlepšovat angličtinu a celkem se mi daří chodit každý týden na konverzaci. V tom chci rozhodně i letos pokračovat. Dlouhodobě se snažím pracovat na svém zdraví – fyzickém i psychickém, protože to má rozhodně smysl o sebe pečovat. Hlídám si mamografické prohlídky, chodím k zubaři i na dentální hygienu, nechávám si kontrolovat znaménka… Moc ráda bych zařadila více sportovních aktivit do každodenního života, ale znáte to, ne vždy to jde skloubit s rozvrhem celé rodiny. Ale snažit se budu rozhodně dál.  

63ca815619d71obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Naše články: