Naštěstí už jsou ty tam časy, kdy nebyl v prádle vůbec žádný výběr. Podprsenky se šily z tuhých škrábavých materiálů a kalhotky měly jen jeden tvar. Dnes si vybere romantička, sportovkyně, svůdnice i milovnice klasiky.

Ale jaké prádlo pro jaké příležitosti a pod jaké oblečení?

Existují určitá pravidla, i když jako ve všem záleží na naší soudnosti a vkusu. Pod průhledné a hlavně přiléhavé oblečení se nejlépe hodí prádlo hladké, které nebude vytvářet nežádoucí struktury a nenaruší nám tak celkový dojem. Barevnosti se meze nekladou, ale platí obecně známé pravidlo, že tělové prádlo je základ, protože je můžeme nosit pod bílým oblečením a pod veškeré barevné topy, protože je minimálně vidět. Jen považte. Bílé kalhotky pod bílými kalhotami (které jsou průsvitné vždycky) působí úplně stejně, jako byste šla po ulici jen v těch kalhotkách.

Některé ženy si prádlo nedovedou představit bez kraječek a jemných vzorů. Krajkové prádlo je ideální v případě, že chcete, aby se nenápadně ukázalo ve výstřihu nebo v rozepnuté košili či halence. Je to koketní, ale názory na míru vkusu se každým rokem různí. Jednou se ukazování prádla stává hitem, podruhé trapasem.
Já bych vsadila na jistotu a nechala pracovat fantazii ostatních a držela se hesla „Dobrého pomálu“. Ale jsem konzervativní a mnohá z vás se mnou nemusí souhlasit.

A co prádlo, volný čas a sport? Tady je v popředí zájmu především pohodlí. Ženy s drobným a pevným poprsím si mohou dovolit prádlo bez kostic. Výrobci sportovního prádla ale pamatují i na ženy s plnějšími ňadry. Pokud nemají extrémní rozměry, mohou nosit tílka se vsazenou podprsenkou a širšími ramínky. Existuje i speciální zpevňovací prádlo, které zabrání nechtěnému pohybu ňader. Inspirací pro vývoj těchto podprsenek byly pánské suspenzory. Jsou to vlastně dva „suspíky“ dohromady. Jednou jsem o tom viděla dokonce dokumentární film. Tak to bylo jen tak pro zajímavost na závěr.