Spánek je nedílnou součástí našeho života. Děti ho potřebují ještě o něco víc než my dospělí. Kdy jindy by měly načerpat nové síly na zítřejší písemku, zkoušení nebo hru s kamarády? Kvalita spánku závisí na náladě, se kterou děti uléhají do postele, stupni únavy, vhodné matraci i kvalitním povlečení. Kdo by to byl řekl, že i na tom záleží?

Dětské povlečení musí něco vydržet

Povlečení v dětské posteli dostane zabrat stejně jako dětské oblečení. Tu na něj děti vylijí čaj nebo limonádu, nadrobí koláč, lehnou si do něj zpocené a klidně i s rukama od čokolády. Vy pak lůžkoviny perete častěji, povlečení se dřív opotřebí a ztratí barvy.

Navíc je dětská pokožka citlivější a náchylnější k podráždění. Je tenčí než pokožka dospělých, teenageři se hodně potí. Jaké by povlečení pro děti mělo být?

  • Z kvalitního materiálu, odolné a stálobarevné.
  • Prodyšné, savé a šetrné k pokožce.

Jak vybrat to nejlepší povlečení do dětské postele?

Základem je výběr materiálu, dejte si ale pozor i na rozměry a způsob zapínání. Děti totiž v posteli často cestují a když se peřina z povlečení vysvlékne, není to nic příjemného. Co je nejdůležitější pro děti? Obrázek!

Co dítě, to jiný oblíbený hrdina. Miminka to neřeší, s rostoucím věkem ale nároky na design rostou. Zvířátka, pohádkové postavičky, princezny, auta, sportovci – to jsou motivy, které povlečení pro děti a náctileté vládnou.

Pro děti je důležitý motiv, pro rodiče zase materiál

Aby se potomek do postele těšil, měl by tam mít povlečení, které se mu líbí. Jenže to není všechno. K čemu mu bude povlečení se Spidermanem, když se pod ním bude potit a pořád škrábat? Děti ať si vyberou motiv, rodiče zase materiál.

Nejlepší je bavlna

Bavlna je hypoalergenní, šetrná k pokožce a skvěle od těla odvádí vlhkost. Bavlna v plátnové vazbě navíc odolává i vyšším teplotám. Při praní i žehlení.

  • Ložní prádlo ze 100% česané bavlny je pevné, savé a prodyšné.
  • Nezpůsobuje žádné alergické reakce.
  • V létě chladí, v zimě hřeje.

Náš tip: Povlečení z klasické bavlny se hodně mačká, takže je třeba ho před použitím vyžehlit. Z bavlny je ale i krepové povlečení, které má zvláštní strukturu, rychle schne a žehlit se nesmí.

Mikrovlákno je lehké jako pírko

Další místo na žebříčku oblíbenosti patří mikrovláknu. Povlečení z něj je lehoučké a jemné jako hedvábí.

  • Pyšní se skvělými termoregulačními vlastnostmi, takže v zimě udržuje tělesnou teplotu, v létě příjemně chladí.
  • Je antibakteriální, bez obav pod ním mohou spát i alergici.
  • Rychle schne.


Mikroplyš je hebký jako medvídek

Kdo z nás by se nechtěl během mrazivých nocí schoulit do teplé náruče? K medvědovi asi zrovna ne, ale lehnout si pod chlupaté povlečení, které vás zahřeje i během těch největších mrazů? Děti si navíc budou připadat jako v objetí jejich milovaného plyšáka.

Víte, že díky speciální povrchové úpravě se nemusíte bát, že by povlečení z mikroplyše pouštělo chloupky? Potěší vás i to, že voda po nich sklouzne a povlečení bude suché cobydup.

Reklama