5e299b48db76fobrazek.png
Spánek je nedílnou součástí našeho života. Děti ho potřebují ještě o něco víc než my dospělí. Kdy jindy by měly načerpat nové síly na zítřejší písemku, zkoušení nebo hru s kamarády? Kvalita spánku závisí na náladě, se kterou děti uléhají do postele, stupni únavy, vhodné matraci i kvalitním povlečení. Kdo by to byl řekl, že i na tom záleží?

Dětské povlečení musí něco vydržet

Povlečení v dětské posteli dostane zabrat stejně jako dětské oblečení. Tu na něj děti vylijí čaj nebo limonádu, nadrobí koláč, lehnou si do něj zpocené a klidně i s rukama od čokolády. Vy pak lůžkoviny perete častěji, povlečení se dřív opotřebí a ztratí barvy.

Navíc je dětská pokožka citlivější a náchylnější k podráždění. Je tenčí než pokožka dospělých, teenageři se hodně potí. Jaké by povlečení pro děti mělo být?

  • Z kvalitního materiálu, odolné a stálobarevné.
  • Prodyšné, savé a šetrné k pokožce.

Jak vybrat to nejlepší povlečení do dětské postele?

Základem je výběr materiálu, dejte si ale pozor i na rozměry a způsob zapínání. Děti totiž v posteli často cestují a když se peřina z povlečení vysvlékne, není to nic příjemného. Co je nejdůležitější pro děti? Obrázek!

Co dítě, to jiný oblíbený hrdina. Miminka to neřeší, s rostoucím věkem ale nároky na design rostou. Zvířátka, pohádkové postavičky, princezny, auta, sportovci – to jsou motivy, které povlečení pro děti a náctileté vládnou.
5e299b75b250fobrazek.png
Pro děti je důležitý motiv, pro rodiče zase materiál

Aby se potomek do postele těšil, měl by tam mít povlečení, které se mu líbí. Jenže to není všechno. K čemu mu bude povlečení se Spidermanem, když se pod ním bude potit a pořád škrábat? Děti ať si vyberou motiv, rodiče zase materiál.

Nejlepší je bavlna

Bavlna je hypoalergenní, šetrná k pokožce a skvěle od těla odvádí vlhkost. Bavlna v plátnové vazbě navíc odolává i vyšším teplotám. Při praní i žehlení.

  • Ložní prádlo ze 100% česané bavlny je pevné, savé a prodyšné.
  • Nezpůsobuje žádné alergické reakce.
  • V létě chladí, v zimě hřeje.

Náš tip: Povlečení z klasické bavlny se hodně mačká, takže je třeba ho před použitím vyžehlit. Z bavlny je ale i krepové povlečení, které má zvláštní strukturu, rychle schne a žehlit se nesmí.

Mikrovlákno je lehké jako pírko

Další místo na žebříčku oblíbenosti patří mikrovláknu. Povlečení z něj je lehoučké a jemné jako hedvábí.

  • Pyšní se skvělými termoregulačními vlastnostmi, takže v zimě udržuje tělesnou teplotu, v létě příjemně chladí.
  • Je antibakteriální, bez obav pod ním mohou spát i alergici.
  • Rychle schne.

5e299b95d6bf0obrazek.png
Mikroplyš je hebký jako medvídek

Kdo z nás by se nechtěl během mrazivých nocí schoulit do teplé náruče? K medvědovi asi zrovna ne, ale lehnout si pod chlupaté povlečení, které vás zahřeje i během těch největších mrazů? Děti si navíc budou připadat jako v objetí jejich milovaného plyšáka.

Víte, že díky speciální povrchové úpravě se nemusíte bát, že by povlečení z mikroplyše pouštělo chloupky? Potěší vás i to, že voda po nich sklouzne a povlečení bude suché cobydup.

Reklama