K letní módě šortky patří, ať se nám to líbí, nebo ne. Jsou pohodlnější alternativou k sukním. Poslední dobou je dokonce úspěšně nahrazují a nosí se se sakem jako kostým. K takovým šortkám z ušlechtilého materiálu (třeba z hedvábí) si obujte vysoké podpatky a klidně vyrazte na koktejl párty nebo na večeři.

Letošní šortky mají hodně společného. Šijí se většinou z lehkých materiálů s leskem, mají ohrnuté nebo sežehlené manžety, vyšší pas a mírně balonový střih.

Podle čeho si šortky si vybrat?

Stejně jako u sukní si volíme délku šortek podle toho, jaké máme nohy. Čím kratší šortky, tím přísnější kritéria.  

Hot pants

Ty na krásu nohou kladou nejvyšší nároky. Můžou si je dovolit jen dívky s dlouhýma a dokonale tvarovanýma nohama. (Ale pozor, příliš hubené nohy s propadlými stehny v nich nevypadají dobře!)

šortky

šortky

šortky

Trenýrky

Delší varianta volnějších šortek, které se podobají pánským trenýrkám, sice už trochu zakryje povadlejší zadek a problematické partie stehen, ale i tak bude nejvíc slušet sportovním typům s vyrýsovanými svaly.

šortky

šortky

Bermudy

Délka nad kolena je k našim stehnům milosrdnější, ale to by nás nemělo příliš ukolébat, protože všechny  pohledy se soustředí na kolena.  Jsou macatá nebo s povadlou kůží a připomínají velblouda? Tak je pěkně zakryjte a vyberte si raději délku pod kolena.

šortky

Zajímal mě názor kolegyň v redakci.  Většinou se shodly na délce pod kolena nebo lehce nad. Do práce by v nich ale nešla žádná.

A jak jste na tom s odhalováním stehen vy? Nosíte bermudy, trenýrky, nebo dokonce žhavé již zmíněné „hot pants“? Kam je nosíte? Řídíte se krásou svých nohou, nebo na to kašlete?

Reklama