Mléko je základní složkou výživy dětí do tří let.  Od jednoho roku už batole jí větší kousky a jeho strava se začínápomaličku podobat té, jakou má na talíři maminka s tatínkem. Stále však není malým dospělým a jeho strava by tak měla být přizpůsobená potřebám, které ve svém věku vyžaduje. Klíčovou součástí batolecího jídelníčku pak zůstává také mléko. Ale není mléko jako mléko – jaký je rozdíl mezi batolecím a kravským?

Polovina českých batolat nemá ve svém jídelníčku dostatek vitamínu D a železa. Na rozdíl od kravského mléka obsahují batolecí mléka klíčové živiny, které dítě v batolecím věku nejvíce potřebuje.

Hami

Jak na malé vybíravce

Někdy se stává, že dítě kolem jednoho roku začne odmítat mléko. Poznalo totiž tolik nových chutí, že mléko je nyní trochu nuda. Chuť mléka můžete děťátku jednoduše zpestřit. Co takhle smíchat ho s rozmixovaným banánem? Batolecí mléko do ovocného koktejlu či kaše hravě schováte a dodáte batoleti klíčové živiny. Nebo vyzkoušejte ochucená vanilková mléka, jako například Hami s vanilkovou příchutí. Obsahuje všechny potřebné vitamíny a minerály a chutná jemně po vanilce. Naopak neobsahuje žádný přidaný cukr.

Po prvním roce života by děti stále měly vypít minimálně 330 ml mléka denně rozděleného na několik dávek spolu s ostatními mléčnými výrobky, které během dne sní.

Náš tip pro maminky:

HamiBatolecí mléka Hami jsou přizpůsobená potřebám českých batolat a obsahují vše pro správný růst a vývoj. Můžete si tak být jistá, že s doporučenou denní dávkou mléka Hami, 330 ml denně, přijímá batole dostatek železa a vitaminu D.

Většina dětí v tomto věku má ale už jasno o tom, co jim chutná a co nechutná. A batolecí mléko není výjimka. Krmení musí být pohoda pro miminko i maminku. Mléka Hami jsou u batolat oblíbená pro svou jemnou chuť lahodného mléka. To, že s mléky Hami dostává vaše batole přesně to, co potřebuje, dokazuje také doporučení České pediatrické společnosti. Mléka Hami mají toto doporučení už od roku 2014.

Zapojte se nyní do výzvy mléka Hami za zdraví českých batolat - čím více maminek se zapojí, tím více batolecích mlék Hami můžou maminky vyhrát!

Kojení je nejpřirozenějším způsobem výživy kojence. Způsob použití a další informace na obalech a na webu. Potravina pro zvláštní výživu.

Více zde: www.klub-maminek.cz/vyzva-mleka-hami

Reklama