Každá maminka řeší při péči o své dítě to, jak udělat vše proto, aby bylo zdravé, hezky prospívalo, jeho pokožka byla v pořádku a aby bylo spokojené. Péče o pokožku miminek je specifická – je náchylná k zarudnutí a k opruzeninám, zejména v oblastech kožních záhybů a v tříslech, na zadečku. Opruzeniny jsou pro miminko nepříjemné a stresující , protože jsou , bolestivé , mohou pálit a trápí stejnou měrou holčičky i chlapečky. Děti jsou neklidné, často pláčou, špatně spí, hůře přijímají potravu.

baby

Podle lékařů je velmi důležitá prevence. Jakou s ní máte zkušenost?

Lékaři radí: Riziko vzniku opruzenin snížíme častou a pravidelnou výměnou kvalitních plenek, pečlivým omýváním zadečkové oblasti vodou a následným důkladným osušením i okolí zadečku. Jedna z nejčastějších chyb maminek spočívá v nesprávném výběru přípravku. Při jeho výběru dobře sledujeme  složení – je-li přítomný zinek nebo titan, oba pokožku zbytečně vysouší a narušují funkci kožní bariery. Dále sledujeme přítomnost konzervantů, je-li přípravek parfemovaný. Málo maminek ví, že pod plenkou je pokožka zadečku velmi namáhaná prostředím, ve kterém je téměř 24 hodin. Působí na ni již pouhé tření pokožky o plenku, také enzymy  a bakterie ze stolice, vlhko… proto platí pravidlo- čím jednodušší složení přípravku, tím pro pokožku zadečku lépe. Pokožka pod plenkou si zaslouží Vaší  každodenní péči

Zcela předejít plenkovému zánětu kůže není v našich silách, lze však  podstatně snížit pravděpodobnost, že se objeví právě u našeho dítěte. Přes veškerou snahu maminek opruzeniny trápí třetinu až polovinu malých dětí.

Chceme se vás zeptat, jak to probíhalo nebo probíhá u vás s vašimi dětmi. Jak jste pečovaly o pokožku miminek, jak s tím máte zkušenost a jakou máte vyzkoušenou prevenci. Jaký se vám osvědčil přípravek pro řešení tohoto problému.

Chceme diskutovat na téma:

  • bepanthenPéče o pokožku miminek
  • Setkaly jste se s opruzeninami?
  • Setkaly jste se s potničkami?
  • Rozlišujete rozdíl mezi prevencí a léčbou při výběru přípravku?
  • Jaké přípravky pro ošetření a léčbu postižené pokožky se vám osvědčily?
  • Jak často jste dítě koupala, měli jste nějaký rituál před spaním?
  • Pokud jste kojila a měla problémy s popraskanými bradavkami, jak jste si pokožku ošetřovala a co vám pomohlo problém vyřešit?

Partnerem naší diskuse je maminkami prověřený Bepanthen Care Mast, Bepanthen Care  Mast  je spolehlivým přípravkem ke každodennímu ošetření zadečku miminka. Bepanthen Care Mast  má velmi dobrý mastový základ s mandlovým olejem, podíl hojivého dexpanthenolu a navíc neobsahuje konzervační přísady, barviva, ani parfémy. Je také bez zinku, takže podporuje i správnou funkci kožní bariéry jemnou dětskou pokožku nevysouší. 

Používejte tuto mast při každém přebalení na čistou a suchou pokožku a vašemu dítěti se opruzeniny s velkou pravděpodobností vyhnou.  Je-li opruzenina již velkého rozsahu, mokvá, je nutno konzultovat stav a výběr přípravku  s pediatrem či dermatologem.

bepanthen

Bepanthen Care mast je kosmetický přípravek. Obsahuje dexpanthenol. K dostání v lékárně.

Více informací najdete na www.bepanthen.cz

Děkujeme vám za vaše názory a zkušenosti, pět z vás odměníme dárkem od redakce, krásnou knížkou Encyklopedie pro malé děti (3-6 let) od nakladatelství Knižní klub.

enc

Reklama