Až si začnete nedočkavě balit kufr, bágl nebo krosnu na dovolenou, nezapomeňte na lékárničku. Však to znáte, náhoda je blbec a čert nikdy nespí. Nebudeme ho teď malovat na zeď, ale být připravena i na  eventuální nepříjemnosti se určitě vyplatí. Co vy víte, jestli vás náhodou jako na potvoru nerozbolí zub, nedostanete průjem nebo si neodřete koleno. Neříkejte, že se vám to stát nemůže, těch pár gramů navíc ještě uvezete.

Co si přibalit do cestovní lékárničky?
Proti nevolnosti:
Ještě než se dostanete na místo vašeho dovolenkování, můžou se vám hodit léky proti zvracení. Starý dobrý Kinedryl nebo žvýkačky Travel-Gum vás těchto potíží lehce zbaví.

Proti bolesti:
Bolesti zubů, zad, nebo hlavy vás dovedou pěkně potrápit, a nejen vás. Koho něco bolí, nebývá právě nejpříjemnějším společníkem pro ostatní.
Nic nezkazíte, když si zabalíte Paralen, Ibalgin nebo obyčejný Acylpyrin. Tyto léky vám navíc uleví, když vás zchvátí horečka.

Proti průjmu:
Před průšvihem vás spolehlivě ochrání Smecta nebo osvědčené Imodium.
Živočišným uhlím také nic nezkazíte.

Něco na první pomoc:
Bez tlakového obvazu, sterilního obinadla, náplasti, dezinfekce a antiseptika neodjíždějte. Stát se může cokoliv!

Proti infekci:
Zvlášť v cizině si dejte pozor na vodu, kterou pijete. Pokud víte, že nebudete mít možnost si ji kupovat nebo alespoň převařovat, vybavte se speciálním filtrem nebo dezinfekčním prostředkem. V každé lékárně vám jistě rádi poradí.

Co tomu říkáte, milé ženy-in?
Berete si s sebou na dovolenou nějaké léky?
Jaké a kdy vám pomohly?
Bez čeho byste neodjela?
Zřizujete si speciální cestovní připojištění?
Nebo to necháváte náhodě a lehkovážně si říkáte: „Mně se přece nemůže nic stát?“

 

Reklama