Až si začnete nedočkavě balit kufr, bágl nebo krosnu na dovolenou, nezapomeňte na lékárničku. Však to znáte, náhoda je blbec a čert nikdy nespí. Nebudeme ho teď malovat na zeď, ale být připravena i na eventuální nepříjemnosti se určitě vyplatí. Co vy víte, jestli vás náhodou jako na potvoru nerozbolí zub, nedostanete průjem nebo si neodřete koleno. Neříkejte, že se vám to stát nemůže, těch pár gramů navíc ještě uvezete.
Co si přibalit do cestovní lékárničky?
Proti nevolnosti:
Ještě než se dostanete na místo vašeho dovolenkování, můžou se vám hodit léky proti zvracení. Starý dobrý Kinedryl nebo žvýkačky Travel-Gum vás těchto potíží lehce zbaví.
Bolesti zubů, zad, nebo hlavy vás dovedou pěkně potrápit, a nejen vás. Koho něco bolí, nebývá právě nejpříjemnějším společníkem pro ostatní.
Nic nezkazíte, když si zabalíte Paralen, Ibalgin nebo obyčejný Acylpyrin. Tyto léky vám navíc uleví, když vás zchvátí horečka.
Proti průjmu:
Před průšvihem vás spolehlivě ochrání Smecta nebo osvědčené Imodium.
Živočišným uhlím také nic nezkazíte.
Bez tlakového obvazu, sterilního obinadla, náplasti, dezinfekce a antiseptika neodjíždějte. Stát se může cokoliv!
Proti infekci:
Zvlášť v cizině si dejte pozor na vodu, kterou pijete. Pokud víte, že nebudete mít možnost si ji kupovat nebo alespoň převařovat, vybavte se speciálním filtrem nebo dezinfekčním prostředkem. V každé lékárně vám jistě rádi poradí.
Co tomu říkáte, milé ženy-in?
Berete si s sebou na dovolenou nějaké léky?
Jaké a kdy vám pomohly?
Bez čeho byste neodjela?
Zřizujete si speciální cestovní připojištění?
Nebo to necháváte náhodě a lehkovážně si říkáte: „Mně se přece nemůže nic stát?“
Nový komentář
Komentáře
Copak jsem nějakej důchodce, abych měla doma lékárnu? :-))
Když jedu ven, tak si beru akorát Sanorin a Zyrtec, pro případ, že by tam někde kvetla nějaká tráva a mně by se ucpal nos :-) Kinetóze se dá docela snadno předejít, případné bolení hlavy nebo zad se dá vyřešit i bez prášků, a na zažívací obtíže netrpím, do cizích krajin nejezdíme.
Ťapina 6: Přesně tak.
Já nemám Ibalgin, Paralen atd ani doma, natož abych to někde s sebou tahala v kabelce.
paviocko: tak tohle bude asi silně individuální. Mám velmi aktuální zkušenost - v pondělí jsem se vrátila z Egypta, kde mě právě nějaká taková místní bakterie navštívila. Měli jsme s sebou (od doktora předepsané) Ercefuryl a Reasec, které jsem ihned nasadila, ovšem výsledek žádný ani po dvou dnech... Až mě napadlo přečíst si příbalový leták od Reasecu: NESMÍ se brát při infekčním průjmu, protože funguje přesně tak, jak níže popsala Ťapina Imodium. U mě byl efekt ten, že mnou vše prostě proteklo téměř beze změny, o nějakém držení a nepuštění nemohlo být ani řeči. Okamžitě jsem Reasec přestala brát a do dalšího dne bylo po problému.
Když jsem tuhle chytla v jednom opravdu pětihvězdovém hotelu sračku, že by se kámen ustrnul, tak mě po dvou dnech vyléčil otec tak, že do mě nalil stakana ferneta smíchaného s hořčíkovým šumákem. Kupodivu jsem to na místě nevyblila, ale samozřejmě jsem okamžitě byla ožralá, až pámbu bránil. A pak přešla sračka (fakt se nic jemnějšího použít nedá), zvracení i horečka.
Jenom analgetika, abych při jakékoli bolesti netrpěla.
Egypt jsem přežila v pohodě se slivovicí a trochou opatrnosti : -))
Manx: Ten Ercefuryl bych fakt s ničím nemíchala!!! Má se brát Endiaron s Imodiem dohromady, to jo, ale Ercefuryl je fakt driák. Bacha na to!!!! Jeden čas ho zakázali vyrábět....
(mnohokrát ověřeno v praxi)
A když je nejhůř, na to opuštění pokoje, 2 tablety Reasecu zastaví a nepustí. Sice neléčí, ale fakt nepustí
gwen: Když nepočítám Ukrajinu, mám ten samý problém, co ty.
asi jsem divná, ale já mám hnačku jen doma, v zahraničí nikde nikdy
Můj tchán, doktor, říká, že na dovolenou je nejdůležitější, vzít si Ibuprofen (Ibalgin, apo-ibuprofen), endiaron a antibiotika.
Vidím, že mám opačný problém, než většina. Já si hlavně nesmím zapomenout čaj z listů senny.
K tomu průjmu a Imodiu - Imodium je lék působící na nervový systém střeva, zpomaluje peristaltiku. Takže dobře zabírá na cestovní průjmy od nervů, na podrážděná střeba nezvyklým jídlem a tak, ale! V okamžiku, kdy je průjem infekčního charakteru, tak zrychlená pasáž střev je obranný mechanismus, jak tu infekci rychle dostat z těla. A Imodium infekci neřeší, jen střevní pohyby zastaví, aby si tam případné Salmonelly, Clostridia, nebo kdejaké ty faraonovy kletby mohly budovat vyspělé civilizace
Ibalgin, Valetol, Paralen, Acylpyrin, Fenistil gel, Zyrtec popř. Cerex, náplasti.
Těch pár stovek už mne nevytrhne a jednou by se to mohlo nedejbože vymstít
Tři balení Valetolu mi vloni zachránilo zdravý rozum na dovolené u Balatonu - nepředstavitelně mě bolel zub a nechtělo se mi jít k doktorovi, kterému bych pravděpodobně nerozuměla ani slovo
Bez zdravotního připojištění za hranice naší republiky nejezdím
átéčko: Není, ale skoro. Vodka zabírá všude.
Martina Machová: Nemá lněné semínko spíš opačné účinky?
Meander: Není náhodou i Chorvatsko na Ukrajině, že bych vzala litránek vodky...
Mno, na dovolené nejezdím a na chalupě mi stačí paralen a živočišné uhlí. Na Ukrajině mi nebylo platné vůbec nic, tam se musí pít vodka, hodně vodky.
Když jedu někam za hranice, byť je to naotočku, vždycky se pojišťuju.
Manx: nebyl to Ercefuryl? Ten zabírá fakt rychle a je hodně účinnej. Taky je pouze na předpis, protože je tak účinnej, že zabíjí mikrofloru ve střevech.. prostě je pak člověk dost rozhašenej. Ale jsou situace, kdy to jinak nejde.. a když nezabere Ercefuryl, tak už jedině antibiotika...
Bez pojištění a s Valetolem. Výborný na kocovinu. Sra*ku jsem ještě nechytla, asi proto, že jsem kopírovala Balkánce
. Ale pravidelně si kupuju čpavek na komáry (nebo to smrdí jako čpavek)