b1.jpg

Zapuštěný bazén jako celoroční parťák
Zahradní bazén už dávno není zábavou jen na letní měsíce. Kvalitní zastřešení v kombinaci s vyhříváním prodlouží koupací sezónu až na sedm měsíců, a v zimě ho pak stále více zákazníků využívá k otužování. Naše technologie QBIG BENEFIT umožňuje využívat zapuštěný bazén bez větších omezení v průběhu celé zimy, oproti dřívějším řešením totiž není potřeba vodu na zimu vypouštět,“ vysvětluje Daniel Bareš ze společnosti ALBIXON. Že je otužování v Česku každým rokem populárnější, potvrzuje také průzkum* společnosti ALBIXON, ze kterého vyplývá, že za dva roky přibylo přes 400 tisíc nových otužilců. To znamená, že v Česku vyhledávají studenou vodu celé 2 miliony dospělých. Téměř 11 % dotazovaných využívá pro otužování svůj zahradní bazén, což je skvělé řešení pro ty, kteří nemají možnost či se nechtějí koupat v přírodních koupalištích.

b5.jpg

Minimalismus vítězí
Minimalistická řešení a čisté linie vyhrávají nejen v bytovém designu, ale také v zahradních bazénech. Bílá barva bazénu dodá vodě tyrkysovou barvu a atmosféru moře, obdélníkový tvar a nízké zastřešení vám dodají jednoduchý, a přesto krásný výsledek. Ani v případě menších zahrad nemusíte zoufat, i do malých zahrad je možné bazén umístit a doplnit nízkým zastřešením, které nebude působit rušivě. Soukromí vlastního bazénu si tak může užívat opravdu každý.

Jednoduchosti docílíte také hladinou v úrovni okolního terénu. To vám zajistí přelivový bazén, díky kterému si můžete užívat krásu „nekonečné hladiny“ i na vaší zahradě. Trendem je designová tmavá přelivová mřížka X-FLOW.

6221e0d39b4d1b2.jpg

Stav bazénové vody zkontrolujte na dálku, pomocí svého chytrého telefonu
Prostřednictvím chytrého telefonu můžete na dálku ovládat alarm, kamery, osvětlení nebo termostat. Proč ne taky svůj zahradní bazén? Zkontrolujte na dálku, kolik stupňů má voda ve vašem bazénu, jaké má pH nebo množství chlóru. Můžete si i nastavit alarm, pokud některé parametry klesnou pod určitou hodnotu. Na dálku můžete ovládat i cykly tepelného čerpadla, oběh filtrace nebo osvětlení.

6221e118c128ablobid0.jpg

Zábava pro každého člena rodiny bez výčitek k životnímu prostředí
Většina z nás si pod pojmem zahradní bazén představí zábavu s rodinou a kamarády. Avšak můžete jej využívat i pro regeneraci nebo zvýšení své fyzické kondice. To vše díky jednoduchému příslušenství: protiproudu. „Protiproud mohou lidé využívat jako vodní masážní terapii a užít si tak zasloužený relax. Je to ale i vhodný nástroj pro kondiční plavání nebo naopak regeneraci po sportovním výkonu,“ doplňuje Daniel Bareš.

Nechcete zatěžovat českou krajinu každoročním napouštěním vlastního bazénu? Společnost ALBIXON nabízí ve svém portfoliu bazény BENEFIT, které jsou konstruovány tak, aby v nich voda vydržela několik let bez nutnosti vypouštění. A pro úpravu vody můžete sáhnout po běžné soli, která je nejen šetrnější k životnímu prostředí, ale také k vaší pokožce.

b4.jpg

Koupání v nočních hodinách? Bez problému!
Láká vás představa domácího koupání za dlouhých letních večerů a nocí? Pořiďte si svítidla do bazénu i jeho okolí a užívejte si příjemné a zároveň bezpečné plavání v kteroukoliv denní či noční dobu. Není nic příjemnějšího po dlouhém horkém dni než zasloužený relax v bazénu s výhledem na hvězdnou oblohu. „Základním předpokladem bezpečného večerního koupání je osvětlení vnitřního prostoru bazénu a jeho vodní hladiny. K tomu vám nejlépe poslouží zabudovaná podvodní LED svítidla, doplněná například o plovoucí světla na baterie nebo solární energii. Vybrat si můžete z nepřeberného množství barevných variant a nasvítit tak bazén podle svého vkusu. Koupání v bazénu tak může být i zážitkem pro oči,“ popisuje Daniel Bareš. Bezpečnost je na prvním místě, proto nezapomínejte ani na osvětlení v bezprostředním okolí bazénu.

*Průzkum realizovala společnost ALBIXON prostřednictvím IPSOS Instant Research na reprezentativním vzorku 924 respondentů v prvním lednovém týdnu 2022.
6221e04a2c9eaobrazek.jpg