Jsou to právě ruce, které patří mezi nejvíce namáhané části lidského těla. Proto na nich nešetřete a dopřávejte jim zkrášlující a zároveň příjemnou péči v podobě profesionální klasické manikúry. Nezapomínejte, že upravené nehty jsou vizitkou ženy.

Nedávno jste měly možnost přihlásit se o manikúru zcela zdarma. My jsme z mnoha e-mailů vybrali dvě čtenářky, které s námi vyrazily do salonu Dolce Diva, kde se nám věnovala manikérka Petra. A jak naše nehtíky dopadly, se můžete podívat níže.

Letní trendy

sd

Nejdříve jsme se s manikérkou Petrou vrhly na letní trendy. Petra měla hned jasno, protože v létě jsou nejvíce in právě neonky a jiné pestré barvičky. Měla jsem na výběr z opravdu široké škály barev, ale já chtěla něco bláznivého, a tak jsem si vybrala právě neonové růžovou a žlutou, vše ostatní jsem nechala na šikovné Petře. Ta mi nehty zkrátila, jelikož jsem je měla dost polámané. Petra mi však neaplikovala klasický lak, ale Shellac, který má vydržet cca 14 dní, nehty zpevní a barva laku zůstane dlouho zářivá. S výsledkem jsem byla opravdu moc spokojená, sice si stále zvykám na kratší délku nehtů, ale musím uznat, že je to pohodlnější. :-)

sd

Podzimní isnpirace

ds

Čtenářka Eva se přihlásila o manikúra zdarma a také ji získala. Jak prozradila, preferuje spíše kratší délku, což bylo vidět. Petra, která se nám třem starala o nehty, tak Evě upravila pouze tvar, úprava kůžičky byla samozřejmostí. Jelikož naší čtenářce bylo jedno, co jí na nehtech manikérka vytvoří, odešla tak s krásnými barvičkami, které budou vévodit letošnímu podzimu. Nesmělo chybět ani zdobení, kde prim hrála červená, světle a středně hnědá. Evě se úprava nehtů moc líbila a srdečně nám poděkovala.

sd

sd
Barvičky, které budou hitem letošního podzimu

Klasika

sd

Další dámou na manikúru byla čtenářka Alice. Ta mi již v e-mailu prozradila, že pracuje v tiskárně, a její nehty tak dostávají zabrat. Čekala jsem, že její ruce budou vypadat hrozně, ale opak byl pravdou. Alice měla krásné a upravené nehty, čehož si všimla i manikérka Petra. Dámy spolu vybraly klasiku v podobě francouzské úpravy nehtů, která je neutrální, a hodí se tak naprosto ke všemu. Petra nehty lehce zkrátila, sjednotila tvar a pustila se do práce. Po chvilce měla hotovo a čtenářka Alice se chlubila ručkama jako ze žurnálu. Z jejího úsměvu bylo poznat, že se jí to také líbí, a hodinka s námi byla pro ni příjemná.

sd

Otázky a odpovědi

Petro, ještě ti položím pár otázek, které jistě všechny ženy, jež si upravují nehty doma, ocení.

Když mám zatržený nehet, což mně osobně se stává často, co mám dělat?
Zatržený nehet lehce shora přebrousit, poté zakápnout lepidlem na nehty a opět shora lehce zabrousit přebytek lepidla. Doporučuji přelakovat, lak nehet lépe zafixuje. Pokud je zatržení nehtu hlubší, můžeme po prvním zabroušení přilepit na nehet kousek papírového kapesníčku, který nehet lépe zafixuje. Jestli je ale nehet zatržený do živého, tak lepidlo ne, jen pilovat, než odroste.

Slyšela jsem, že kůžička kolem nehtů by se neměla stříhat, je to tak?
Čím více se kůžička stříhá, tím rychleji roste. Měla by se spíše zatlačovat. Nicméně pokud má nějaká klientka hodně zarostlou kůžičku, chce to zastřihnout, jelikož by u nehtu nevzhledně trčela.

Skleněný, nebo papírový pilník?
Já jsem pro papírový, skleněný ale nehty neničí. Rozhodně nedoporučuji kovový.

Červený lak je určitě úžasná a nesmrtelná barva, ale já mám zkušenost, že vždy mám pak nehet zabarvený právě do tohoto odstínu. Proč a co dělat, aby tomu tak nebylo?
Používat podlak, tím se totiž pigment nevpije do nehtu, to je celé kouzlo. :-)

A poslední otázka, dlouhé vs. krátké nehty?
Krátké. Já v podstatě nemám ani žádnou klientku, která by měla dlouhé nehty. Buď jim okraj nehtu lehce přesahuje, nebo mají úplně krátké nehtíky. Já ještě chvilku u trendů zůstanu, protože bych chtěla podotknout, že již dávno neletí gelové nebo akrylové nehty. Pokud žena chce, aby jí lak déle vydržel a nehty byly pevnější, ať raději vyzkouší např. Shellac, s tím já jsem osobně moc spokojená a mám na něj jen dobré reference.

Děkujeme salonu Dolce Diva za báječnou spolupráci.

Čtěte také:

Reklama