zenaty-seznam.jpg
Foto: Profimedia

Al Bunda - Ed O'Neill

Postava Ala Bundy je tak trochu katastrofa sama. Chudý prodavač dámských bot, kterého jeho rodina vysává i o to nic, které si vydělá. Jakákoli jeho naděje na lepší život vždy pohasíná a Al je tak v podstatě už vždy předem odsouzen k neúspěchu. I přesto je však oddaný své rodině – přihlouplé, ale krásné dceři Kelly, kterou nazývá melounek, v kolektivu neoblíbenému synovi Budovi a líné ženě Peggy.

Ed byl za svou roli v seriálu dvakrát nominován na Zlatý glóbus. A hlavu rodiny si poté střihnul ještě jednou, a to v seriálu s názvem Taková moderní rodinka. Původně však vůbec neměl v plánu být hercem. Nejprve snil o kariéře profesionálního hráče fotbalu (dokonce po vysoké škole podepsal i smlouvu s jedním profesionálním klubem amerického fotbalu) a poté se chvíli živil jako suplující učitel společenských věd.

V roce 1986 se oženil s Catherine Rusoff a manželský pár tvoří dodnes. Mají spolu také dvě děti.

Zajímavostí je, že Ed mnoho let trénoval brazilské jiu-jitsu a v roce 2007 získal černý pás.

64d0cad23a235obrazek.png
Foto: Shutterstock

Peggy Bundová - Katey Sagal

Líná a věčně nespokojená (především co se manžela týče), taková byla Peggy Bundová. Její zrzavá, nahoru vyčesaná hříva, upnuté barevné legíny a boty na podpatku se staly pro seriál ikonickými. Její styl oblečení je inspirovaný 60. léty a její chování je parodie na hospodyňky této doby.

Devětašedesátiletá herečka a zpěvačka pochází z rodiny s ukrajinsko-americkými kořeny. Mnoho členů její rodiny, stejně jako ona sama, tíhlo k herectví. Její matka byla filmová producentka a otec režisér.

Katey si dále zahrála například v seriálu Zákon gangu a za svůj výkon v něm získala v roce 2011 Zlatý glóbus.

Je matkou tří dětí.

64d0cb2cc75eeblobid0.png
Foto: Shutterstock

Kelly Bundová - Christina Applegate

Krásná, tak trochu promiskuitní a jednoduše přemýšlející dcera Ala a Pegg – Kelly, byla ztvárněná Christinou Applegate. Christina, stejně jako Katey, pochází z herecké rodiny a na obrazovce se poprvé objevila ve věku tří měsíců. Hrála v řadě romantických komedií a také ve dvou epizodách seriálu Přátelé jakožto mladší sestra Rachel.

V soukromém životě si tato krásná herečka musela projít několika nástrahami. Tou první byla diagnóza potvrzující rakovinu prsu, která naštěstí díky včasnému odhalení nebyla život ohrožující. Christina podstoupila dvojitou mastektomii a následně si nechala prsa znovuobnovit pomocí rekonstrukční chirurgie. Později si pro jistotu nechala odstranit také vaječníky a vejcovody.

V roce 2021 Christina oznámila, že jí byla diagnostikována roztroušená skleróza.

Christina se intenzivně věnuje charitativní práci (založila například nadaci, která se věnuje prosazování plošného vyšetření na karcinom prsu u žen pomocí magnetické rezonance), je vegetariánkou a bojovnicí za práva zvířat.

64d0cb4455080obrazek.png
Foto: Shutterstock

Bud Bunda - David Faustino

Tak trochu nepovedený a v kolektivu neoblíbený byl poslední člen rodiny – Bud Bunda. Mladší bratr nádherné Kelly tolik krásy nepobral a měl tedy nouzi o ženy.

Ve skutečném životě ale měl David osudové ženy hned dvě. Nejprve se po pěti letech známosti oženil v Las Vegas s Andreou Elmerovou, ale po dvou letech od svatby se rozvedli. S druhou partnerkou má dceru.

Kromě herectví, objevil se v epizodních rolích v mnoha seriálech, např. Taková normální rodinka, Sběratelé kostí, se David věnoval také muzice. Byl poměrně neúspěšným rapperem, vystupujícím pod přezdívkou D L'il.

64d0cb94ea480blobid0.png
Foto: Shutterstock

Zdroj info: doyouremembertn.nova, wikipedia, čsfd

Čtěte také: 

Reklama