Obecně se rok 2021 bude točit okolo všudypřítomného hesla udržitelnost a v tomto globálním trendu se očekávají mnohé inovace. Značky v posledních letech přináší na trh udržitelné kolekce, které sice v celkovém součtu rozhodně nedrtí rekordy v prodejnosti, ale zcela spolehlivě plní svůj hlavní účel. Tím je osvěta, že to jde dělat lépe. Dalším velkým tématem, který se v teniskách odrazí, je technologický pokrok, tedy stále kvalitnější výroba i důmyslné vychytávky.

Sacai x Nike Vaporwaffle ‚Dark Iris‘

Už třetí kalendářní rok v řadě se příznivci nemohou dočkat každého dalšího společného releasu Nike a luxusního japonského brandu Sacai. Silueta Vaporwaffle, která kombinuje prvky retro tenisek Nike Pegasus a novoty na pultech Nike Vaporfly, bude po úspěšné předchozí sezoně vycházet znovu ve dvou barvách a jednou z nich je právě colorway Dark Iris. Výrazná barevnost, která je výsledkem kombinace bílé, oranžových detailů a různých odstínů oranžové, je jen prvním zástupcem velkého počtu opravdu barevných tenisek, které nás v roce 2021 čekají.

Plánované vydání: Jaro 2021

Supreme x Nike SB Dunk Low

Obří hype, který opět zažívají Nike tenisky Dunk, znovu podnítil k činům značku Supreme, která během letní sezóny přinese celkem 4 barevné kombinace nízkých Nike SB Dunk. Bílý základ se tentokrát bude kombinovat postupně s černým, hnědým, modrým a světle zeleným tématem, které budou pokaždé doplňovat zlaté detaily v podobě hvězdiček na boku, zlatého loga Nike či kovové přezky Supreme.

Plánované vydání: Jaro/Léto 2021

Supreme x Nike Air Jordan 1

Air Jordan je silueta, která se už dlouhá léta pohybuje na výsluní a podle všeho z něj ještě nějakou chvilku nesestoupí. Supreme totiž společně s Dunky vrhly svůj zlatý hvězdný prach také na první model legendárního Michaela Jordana. Kvůli téhle kolekci se opravdu vyplatí mít nastražené uši.

Plánované vydání: Léto 2021

Air Jordan 1 ‚Hyper Royal‘

A podle mnohých nejelegantnější basketbalové tenisky všech dob ještě jednou. Tentokrát v extra čistém provedení provedení Hyper Royal, které přináší bílý základ v nebesky modrém semiši kombinovaný s šedým Swooshem či podrážkou.

Plánované vydání: 4. dubna

ADIDAS YEEZY BOOST 350 V2 “ASH PEARL”

Z modelů vydaných v posledních 5 letech je adidas Yeezy Boost 350 V2 jeden z těch, které pravidelně působí úplně největší poprask. Kanye West i v roce 2021 pokračuje v plnění hesla ‚Yeezys for all‘ a posílá do světa další variantu modelu 350 V2 jménem Ash Pearl.

Plánované vydání: Březen 2021

ADIDAS YEEZY 451

Na Yeezy už se dnes nikdo nedívá jako na zvláštní boty, a tak je na čase další posunutí hranice. Yeezy impérium má v plánu pustit na trh opravdu hodně nevšední model 451, který nejen svým číselným označením potvrzuje v týmu Yeezy opravdu mimozemské zdroje inspirace a rozhodně patří mezi nejočekávanější a nejodvážnější tenisky tohoto roku.

Plánované vydání: Únor 2021

Sean Wotherspoon x adidas ZX 8000 „Super Earth“

Sean Wotherspoon vydává své barevné kolaborace jako na běžícím páse. Po velice úspěšné spolupráci s Nike poznaly jeho rukopis loni jubilejní adidas Superstar. Tentokrát přichází další model Super Earth, který nyní vychází ze sportovní ikony ZX 8000.

Plánované vydání: 12. března

ADIDAS YEEZY BOOST 700 ‚Sun‘

Východy a západy slunce jsou ty nejkrásnější okamžiky na naší planetě. Pro mnohé tak může být láska na první pohled nové adidas Yeezy Boost 700 v provedení Sun. Tenhle unikátní a zároveň poslední kousek z tohoto výběru vyjde již zanedlouho a k dostání bude exkluzivně ve Footshopu.

Plánované vydání: 23. ledna

Všechny tenisky by měl mít Footshop exkluzivně k dispozici.
Více na RELEASES.FOOTSHOP.COM

 

Reklama