Jedním z nejoblíbenějších hříchů je mlsání čokolády a pojídání zmrzliny. Zmrzlina, která v sobě snoubí touhu po sladkém a zároveň lahodném, jistě vítězí u řady z nás. Je také tím, po čem sáhneme, když si chceme zlepšit náladu, zpříjemnit si den.

Dnes víme, že zmrzlinu nemusíme brát jako kalorickou bombu, ze které pak máme výčitky svědomí vzhledem ke své postavě.

 

Naším tipem na výborný pamlsek jsou zmrzliny Algida. Díky příznivému nutričnímu složení zmrzlin je pro nás vhodnou volbou. Mnoho lidí si myslí, že zmrzlina je kalorická, plná umělých barviv. Opak je pravdou. Je zdravější, než si myslíme.

 

Pokud přemýšlíme, jaký dezert si dopřát, je zmrzlina od značky Algida tím pravým. Zmrzliny bez kakaových či čokoládových polev obsahují maximálně 4–8 % tuku.

Nízký je i obsah cukru – oblíbené dětské zmrzliny Calippo a Twister obsahují maximálně 18 % cukru a zároveň mají vysoký obsah ovocných šťáv. Například Cikk Cakk a Calippo jahoda obsahují až 15 % ovoce (a žádný tuk). Obě varianty zmrzliny Twister – green i orange a Calippo limetka v sobě ukrývají 10 % ovoce.
Řada zmrzlin od Algidy má tedy vyšší obsah ovocných šťáv, méně cukru a nižší procento tuku. Navíc si dopřejete mléko, tvaroh, jogurt, ovoce, čokoládu i kakao či ořechy. 

 

Možná nevíte, že dětské portfolio zmrzlin Algida je vyrobeno pouze z přírodních barviv a aromat. Původ jejich pestrého vzhledu naleznete tedy v přírodě. Podívejme se na některé zajímavé zdroje těchto přírodních barviv a aromat:

·         červená pochází z malinové, bezinkové či jahodové štávy, červené řepy či papriky

·         zelená ze špenátu

·         žlutá z koření kurkumy či z riboflavinu, který se nachází v těle různých živočichů a rostlin

·         oranžová – vzniká přírodními karoteny

·         fialová – borůvková šťáva

·         hnědá – z kakaa, čokolády a karamelu.

 

V ovocných zmrzlinách Algidy naleznete navíc skutečné ovoce, které je do zmrzliny přidáváno v podobě ovocných šťáv či jejich kousků.

 

Zmrzlinu si můžete dopřát, i pokud držíte lehčí dietu. U zmrzliny vás totiž její kalorická hodnota příjemně překvapí. Je nižší, než si myslíte, jelikož je dána nadýchanou konzistencí zmrzliny a relativně vysokým obsahem vody. Například zmrzlina Twister obsahuje třikrát méně kalorií než malý sáček želé bonbonů, a tvoří tak jen 4 % doporučené denní dávky energie. I Magnum, které je považováno za kalorickou bombu, neobsahuje více kalorií než polovina tabulky čokolády.

 

Pro lepší přehlednost a snazší orientaci ve složení zmrzliny na obalech najdete přehlednou tabulku nutričních hodnot, kde si snadno zjistí obsah energie, bílkovin, cukrů a tuků, a také GDA ukazatel, který říká jaké % doporučeného denního množství energie daná zmrzlina představuje. Na obalech spotřebitel najde také přehledné ikonky „s ovocnou šťávou“ nebo „pouze přírodní barviva a aromata“.

Více na stránkách www.algida.cz

Jakou máte oblíbenou zmrzlinu? Patří zmrzlina mezi vaše „hříchy“, bez kterých se nedokážete obejít?

Reklama