Každý z nás má totemové zvíře. Zvíře, kterému se podobá, nebo by se podobat chtěl. Nebo by jím dokonce chtěl být? Které je to vaše?

O ztotožňování se se zvířaty už toho bylo napsáno mnoho, spousta primitivních kultur totemové náboženství vyznává dodnes a věří, že mohou o sílu požádat právě svoje zvíře.

Pak je zde čínský kalendář, který obsahuje dvanáctero totemových zvířat, jimž patří vždy jeden rok (takže rok každého z nás není až tak často).

Pokud nevíte, co jste v čínském horoskopu, podívejte se na tyto stránky http://www.new-year.co.uk/chinese/calendar.htm a zamyslete se, zda k vám ono zvíře sedí a zda sedí i to, co je u něj napsáno. Pochopitelně si ale dnes nebudeme povídat jen o čínském kalendáři...

Každý z nás má určitě rád nějaké zvíře, jedno, které je jeho vlastním totemem, jeho maskotem, jeho celoživotní láskou... Někteří z nás se zase podobají nějakému zvířeti podle svých známých. Nebo by se mu chtěli podobat, ale nějak jim to nejde... Pojďte si o tom povídat. Jak je to se světem zvířat a s vámi?

Pomoci vám mohou i známá přirovnání jako například rychlý jako gepard, chytrý jako opice, hloupá jako slepice, pyšný jako páv (navíc pávi jsou dost tupí ptáci:)), vznešený jako lev či orel (oba rozhodně mezi inteligenty zvířecí říše nepatří), paměť jako slon, mrštný jako ryba... Takhle bych mohl pokračovat do večera.

Takže téma je dané: Které zvíře je vaše nejoblíbenější a kterým byste chtěli být?

Jaké zvíře máte nejraději?
Kdybyste si mohli vybrat, kterým zvířetem byste byli?
Které vlastnosti máte se svým totemem společné?
Přirovnávají vás známí k nějakému zvířeti?
Sedí na vás charakteristika čínského kalendáře?

Napište mi o všem na adresu redakce@zena-in.cz
Nejlepší zvíře oceníme!