Rebarbora je často nazývána jako královna jarní zeleniny, která byla hojně využívána v kuchyni našich babiček a prababiček. Možná i to je ten důvod, proč se rebarbora mylně považuje za ovoce. Je bohatá na obsah vitamínu skupiny A a B, vápníku a hořčíku, které dodávají energii a zpomalují stárnutí. Obsahuje i fosfor, který předchází únavě a podporuje funkci mozku, a železo, které prospívá krevnímu oběhu a bojuje s chudokrevností. Rebarbora zlepšuje zrak a dokáže i redukovat hmotnost. V neposlední řadě prospívá posilování imunity a pozitivně působí také na nervovou soustavu.

Její účinky spolu v kombinaci s třešní jsme testovaly v redakci. Jaký náš verdikt?

Veronika Bulánková, redaktorka

5c9b8cfaad88cobrazek.pngZ možnosti otestovat výrobky z limitované edice Manufaktury jsem měla upřímnou radost, protože mi bylo jasné, že rebarbora v kombinaci s divokou třešní bude pecka. A taky že je! Vůně si mě naprosto získala a nemohla jsem se jí nabažit. Po namazání rukou hydratačním krémem jsem měla tendenci k nim neustále čichat a ihned jsem dostala chuť dát si poctivý rebarborový koláč s drobenkou nebo třešňovou bublaninu. A jak dopadly jednotlivé produkty, co se týče funkčnosti?

5c9b89fc39f98image.png

 • Hydratační a regenerační balzám
  Roztomilý balzámek má v sobě nejen výtažky z rebarbory a divoké třešně, ale také bambucké máslo, meruňkový olej, jojobový olej a včelí vosk. Na rtech je velice příjemný a jako stvořený pro líbání pod rozkvetlou třešní. Ale osobně dávám přednost hutnějším a neparfémovaným balzámům.
 • Hydratační krém na ruce
  Krém na ruce by u sebe měla mít každá žena, protože podle rukou se mimo jiné pozná, jak o sebe pečuje. Já nedám na hydrataci dopustit, trpím totiž na sušší pokožku. Krém splnil moje očekávání na jedničku, takže si vysloužil místo na pracovním stole.
 • Sprchový gel a šampon
  Přiznám se, že produkty dva v jednom nemám moc v oblibě. I když na cesty to může být dobrý pomocník, který ušetří místo v kufru. Výrobek od Manufaktury jsem vyzkoušela jen jako sprchový gel, protože na vlasy mám své osvědčené produkty, a vyhovoval mi. Dobře pění, a hlavně ta vůně!
 • Sametové tělové mléko
  Tělové mléko splnilo to, co slibuje. Pokožka zůstala po namazání krásně sametová.
 • Osvěžující hydratační pleťová mlha
  Pleťovou mlhu jsem uvítala jako super osvěžení po náročném dni v práci. Vyzkoušela jsem ji také večer k dočištění pokožky. Velký čisticí efekt sice nemá, ale hydratuje a dodá pokožce „šťavnatost“.
 • Dámská toaletní voda
  Jedním slovem svěží – taková je vůně dámské toaletní vody od Manufaktury. Celou sadu skvěle doplňuje.
 • Svěží poctivý sirup
  Mé chutě, které se objevily po očichání produktů, byly naštěstí uspokojeny. Manufaktura totiž přišla v rámci rebarborovo-třešňové edice také se sirupem. Oceňuji kvalitní složení. V sirupu není žádný přidaný cukr, jen rebarborová a višňová šťáva, dužina a výtažek z divoké třešně.

5c9b8a115f583image.png

Markéta Škaldová, redaktorka

5c9b8cff2d8ecobrazek.pngSada Rebarbora a divoká třešeň od Manufaktury se stane božským pohlazením nejen pro pokožku těla, ale podmaní si i čichové smysly. Ať už sáhnete po sprchovém gelu, sametovém tělovém mléku či osvěžující hydratační pleťové mlze, neprohloupíte. Všechny výrobky z řady Rebarbora & divoká třešeň úchvatně voní a maximálně pečují o namáhanou pokožku těla. Já si oblíbila osvěžující hydratační pleťovou mlhu. Vždy, když se cítím unavená, opřu se, zavřu oči a osvěžím se voňavou mlhou. Je to učiněný zázrak. Během pár sekund mě vůně nabudí a dobije prázdné baterky. Sama za sebe musím říct, že mě nová „limitka“ od Manufaktury nadchla. Rozhodně sadu pořídím i své milované mamince ke dni matek. Vím, že bude, stejně jako já, spokojená na maximum.

5c9b8a641fb22image.png

Žaneta Podlahová, produkční marketingu

5c9b8d031da5aobrazek.pngVždy se nemůžu dočkat s jakou novou limitkou přijde na trh naše česká přírodní kosmetika Manufaktura. Musím říci, že jsem ovocnou řadu nečekala, o to více překvapila! Je jako stvořená pro nadcházející slunné počasí. Doporučuji začít se svěžím sirupem. Po prvním doušku kvalitně zpracovaného sirupu se zasníte a vnímáte příjemné teplo v horkých dnech, ačkoliv ještě venku takovému počasí stále nepřeje. Vůně všech produktů není těžká, jak si mnozí můžou myslet o ovocné parfemaci, ale příjemně svěží, a tak po aplikaci sprchového gelu si budete připadat jako znovuzrozená. Já si tedy z této řady nejvíce oblíbila Osvěžující hydratační pleťovou mlhu. Nikdy jsem si takový produkt nepořídila, zřejmě jsem neměla tu potřebu, ale teď musím říct, že jsem na mlze závislá. Používám ji na dočištění pleti a krásně vyčistí i sebevětší nános make-upu. Příjemný bonus spočívá ve velkém přísunu hydratace a je jistě vhodný i pro tu nejcitlivější pokožku. Vřele doporučuji!
5c9b8d1d412aeobrazek.png

Přečtěte si také:

Více inspirace naleznete zde.

Reklama