5ecb98273e693obrazek.png
Foto: Shutterstock

Alkoholické nápoje s nízkým obsahem kalorií mohou znít jako oxymóron. Vždy jsou to právě večerní drinky, po kterých se nejvíce přibírá. Za prvé je jasné, že pokud držíte dietu, abyste shodila kila, nemůžete z pití alkoholu udělat rutinu. Každodenní záležitostí by se alkohol neměl stát pro nikoho. Naopak jednou za 14 dní, nejlépe jednou za měsíc si pár skleniček může dopřát každý. Myslete ale na to, že s pitím alkoholu serotonin sice stoupá, druhý den ráno ho naopak budete mít pomálu.

Abyste do sebe dostaly co nejméně kalorií, je nutné vybírat si takové drinky, které obsahují za prvé málo cukru a za druhé nějakou složku, která tuky pomáhá spalovat. Je ale pravda, že pokud se u pití zároveň nebudete hýbat (tanec), budou vám stejně takové složky k ničemu. Nutno dodat, že jakýkoliv alkohol je kalorický. I tak jde ale vybírat s rozumem.

Už jste také někdy narazily na etiketu tvrdého alkoholu, kde bylo naznačeno, že se jedná o nápoj bez cukru? Je to sice pravda, ale snahou je jen zmást spotřebitele. Téměř každý kvalitní tvrdý alkohol je totiž bez cukru. Jeho riziko je jinde, způsobuje zpomalování spalování tuků. Ve víně naopak zbytkový cukr je. Ve výsledku jde ale o Sofiinu volbu, čím větší množství alkoholu, tím pomaleji bude naše tělo spalovat tuky. Jenže cukr zase způsobuje usazování tuků v oblasti boků a břicha.

ZDE OBRÁZEK

alkohol množství obsah cukru KJ kalorie
pivo 10° 500 ml 13 g 550 132
pivo light 10° 500 ml 4,5 g 500 120
červené víno 2 dcl 1,75 g 550 132
bílé víno 2 dcl 1,0 g 452 109
gin panák 0 g 400 96
rum panák 0 g 500 120
vodka panák 0 g 463 11

Bloody Mary

5ecb9951de680obrazek.png
Foto: Shutterstock

Co se týče rajčatového džusu, lidé se rozdělují do dvou skupin. Jsou ti, kteří ho nenávidí a ti, kteří si ho klidně dají k snídani. Stejně tak je to s koktejlem Bloody Mary. Jeho nedílnou součástí vodka a nejlépe domácí džus z rajčat (i ty kupované obsahují méně cukru než ovocné) a chilli (kapsicin) a pepř, které pomáhají spalovat tuky.

Bílé víno

5ecb9a4c03b1cobrazek.png
Foto: Shutterstock

Není víno jako víno. Ty za takzvanou rozumnou cenu ze zahraničí (například z Chile) se můžou doslazovat, protože se na ně na rozdíl od tuzemských vín nevztahuje zákon o vinohradnictví a vinařství. V něm stojí, že se víno nesmí doslazovat přírodními i náhradními sladidly. I přesto, že víno obsahuje zbytkové cukry, jsou suchá vína pro vaši dietu číslo jedna. Vyhledávejte extra suchá vína s obsahem zbytkového cukru menším než 2,5 g/l. Ke každé sklence potom vypijte jednu sklenku neperlivé vody.

Skinny Bitch

5ecb997174a18obrazek.png
Foto: Shutterstock

Ano, tento nápoj se jmenuje přesně tak, jak i těm méně zdatným angličtinářům fantazie napovídá. Abychom překlad převedly na tu nejslušnější verzi, jde tedy o „hubenou mrchu“. V oblibě ho mají modelky. Obsahuje vodku, sodu a limetovou šťávu.

Mojito

5ecb995b91982obrazek.png
Foto: Shutterstock

Mojito je svěží letní drink, který obsahuje jen bílý rum, sodu, limetu a hodně máty. Může v něm být i třtinový cukr, ale tomu se samozřejmě vyvarujte.

Gin presso

5ecb99665b2caobrazek.png
Foto: Shutterstock

Poslední dobou letí drinky, které obsahují kávu. Lidem nejvíce chutná expresso tonic, ale to si kvůli tonicu nemohou dietářky dovolit (i kdyby byl bez cukru, obsahuje velké množství sodíku). Skvělý letní nízkokalorický drink dostanete kombinací ginu na ledu zalitého pressem. Káva navíc pomáhá spalovat tuky.

Čtěte také:

Reklama