Vánoce jsou za dveřmi, tak bychom si mohli společně trochu zavzpomínat!

Ano, ano. Každoročně se konají svátky. Některé z nich skutečně uplynou v pokoji a my si užijeme tu atmosféru, kapra a dárky a vrátíme se zpátky do normálního života. Jenže čas od času se o svátcích stane něco, na co pak celá rodina vzpomíná ještě hodně dlouho, ne-li do konce života.

A právě o takových Vánocích si dnes budeme povídat. Pište mi příběhy o svých nej Vánocích. Může to být nej jakékoli. Třeba nejveselejší Vánoce, nebo třeba i nejhorší Vánoce ve vašem životě. Minulou středu jsme se v noční editaci třeba dočetli o manželovi nalezeném pod vánočním stromkem i s milenkou. To zcela jistě nepatří k tradičnímu prožívání svátků a zcela jistě to na Vánoce hází nehezký stín.

Pak jsou hororové historky s dobrým koncem (děda polkl kost a nechce ji vyplivnout, takže celá rodina tráví Štědrý večer na pohotovosti, chytil stromeček, ale nevyhořeli jsme, protože tatínek dostal pod stromek šampus a hned jím hasil, čímž se stal hrdinou dne...) nebo třeba dary, které předčí očekávání (narodil se nám syn přímo pod stromek, dcera nám řekla, že čeká čtyřčata, tchyně oznámila, že se stěhuje do Austrálie, vyhráli jsme v Sazce těžké prachy...).

To všechno mohou být nej Vánoce z dobré i ze špatné stránky, a to všechno budou příběhy, které tu dnes snad budeme číst a modlit se přitom, aby ty letošní už byly za námi bez jakéhokoli vzrušení a zmatku, aby skutečně byly svátky klidu a pohody a my se nemuseli stresovat. Aspoň jednou! Aspoň jednou, Ježíšku! Dej nám už konečně pokoj a naděl nám Tichou noc!!!

Jaké byly vaše nej Vánoce?
Vzpomínáte spíš na ty nejlepší?
Nebo více na ty nejhorší?
Jsou u vás Vánoce svátkem klidu?
Nebo máte spíš co dělat, abyste přežili?
Jak si představujete svoje nej Vánoce?

Napište mi na známou adresu
redakce@zena-in.cz a vyhrajte dárek!

Reklama