Je jedno, jestli používáte stíny nebo praktičtější tužky. Důležité je, aby jejich barvy daly vašim očím ten správný jas a podpořily jejich přirozenou barvu.

Sluší hnědým očím růžová nebo zeleným fialová? Jste léta věrné černé tužce, nebo si ráda zaexperimentujete s barvičkami?
Já osobně dávám přednost tlumeným odstínům kajalových tužek. Vypadají nenápadně, skoro neznatelně, pokud je rozetřu do ztracena. Ale když se třeba dobře vyspím a nemám pod očima své obvyklé kruhy nebo pytle, klidně „přitlačím" a troufnu si i na barevné linky.

Na vizážistickém kurzu nám radili, abychom nepoužívali stejnou barvu stínů, jako je barva očí, ale volili raději kontrast. To trošku nabouralo mé zažité konvence, ale když jsem si to pak vyzkoušela v praxi, musela jsem uznat, že na tom něco bude.
I když, jak víme, výjimky potvrzují pravidlo a u líčení to platí dvojnásob.

Tak třeba oblíbené modré oči. Už jste si všimla, že když jste opálená, vaše oči se úžasně rozjasní? Stejný efekt vám přinese i hnědá linka. A výjimka? Dobře vypadá i temně modrá a všechny odstíny kovu. Křehce zase působí stříbřitá nebo smetanová na horním víčku.

Zelené oči vyniknou v blízkosti jemně fialové. Působí uhrančivě jako smaragdy. Orámujete-li je kávovou nebo šedozelenou linkou, zalesknou se zase jako hadí kůže.A co šedé? Zdánlivě fádní barva, dokud jí nedodáte intenzivnější odstín třpytivě bronzovou. Úžasně působivá je i kombinace šedých očí s královskou modrou, která se postará o tajemnější a svůdnější pohled.

Oříškové oči jsou krásné samy o sobě, ale můžete je ještě více zvýraznit zlatou nebo měděnou tužkou. Šmrncovnější variantou, která je vždycky rozjasní, je lahvově zelená.

Čokoládové oči si mohou dovolit mnohem odvážnější barevné kombinace.
Třeba tyrkysovou nebo nebesky modrou. Pokud je to na vás moc barevné, bronzovou nebo oříškovou rozhodně nic nezkazíte.

Co vy na to, milé ženy-in?
Experimentujete s barvami, nebo se raději držíte při zdi?
Používáte stíny nebo barevné konturky?
Máte nějakou osvědčenou kombinaci?
Pochlubte se a napište mi.