Podzimní módní sezonu máme již za rohem. Nabídka aktuálních módních kolekcí je obrovská, poradíme vám tipy na boty, které by vám aktuální podzimní sezonu rozhodně neměly chybět v botníku. Staré boty dejte do komory a udělejte si místo pro současné módní trendy.

ycx

Průměrná žena má doma okolo patnácti párů bot. Většinou ale aktivně nosí okolo osmi párů, které střídá podle nálady, účelnosti i počasí. „V každém správném botníku by rozhodně neměly chybět jedny praktické tenisky, které se hodí i pro ženy, které preferují eleganci. Naopak všechny milovnice sportu by měly mít doma jedny univerzální černé lodičky. V botníku žádné ženy se neztratí také praktické polobotky na nízkém podpatku, které jsou ideální do města i na nákupy,“ říká Veronika Sajdoková z CCC. A na podzim byste určitě neměly zapomínat též na holínky, které jsou při dešti praktickým pomocníkem. Navíc současné trendy dovolují nosit holínky i k elegantním outfitům.

Každý rok byste si měly pořídit také boty, které jsou aktuální sezonu na módním vrcholu. A letos na podzim rozhodně chybu neuděláte, pokud si pořídíte tyto boty:

Chelsea boots – perka
Ačkoliv jsou „perka“ původně pánské boty, v dámském botníku se rychle zabydlely. Svůj klasický tvar s postranními gumičkami si zachovávají, proměňuje se zejména povrchová úprava kůže, která je u dámských modelů mnohem pestřejší a nápaditější. Kovové aplikace jako cvočky, ozdobné zipy nebo kovové detaily zakomponované do podpatku, jsou hlavním znakem aktuálních kolekcí.

Kotníčkové boty na podpatku
„Elegance a ženskost, tato dvě slova vystihují rafinovanou a přitom jednoduchou dámskou obuv. Stabilní podpatek, kotníková výška a perfektní zpracování s důrazem na krásu detailu, dělají z těchto bot reprezentativní a pohodlné obutí nejen pro pracovní den,“ říká Veronika Sajdoková z CCC.

Šněrovací boty
Stejně jako loni i letos jsou populární dámské šněrovací boty, které jsou inspirovány odolnou pracovní obuví. Vysoké šněrovací boty jsou oblíbenou klasikou pro volný čas, ale i jako vysoce módní záležitost. Nosí se pevně sešněrované nebo ležérně otevřené.

Obuv na skrytém podpatku
Vysoké podešve, platformy a klíny jsme si zvykli vídat již téměř na všech typech obuvi, včetně tenisek. Skryté klíny mají navíc tu výhodu, že na první pohled jsou skutečně skryté a tak nám tajně přidávají potřebné centimetry.

Nízké kozačky
Nízké kozačky s motivem prošívané kůže nezapřou svůj původ v motorkářské módě. Černá kůže, výrazné přezky a nezúžená silueta zaručují pohodlí a současně „drsný“ look. Trendy vzhled vytvoříte v kombinaci s protiklady, tedy s velice dívčími prvky jako jsou šaty a sukně z lehkých materiálů.

Zdroj: tisková zpráva

Reklama