obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

ŽENA V BERANU (21. 3. - 20. 4.)

Zábavná, svobodomyslná a zuřivě nezávislá žena Beran je jako závan čerstvého vzduchu a jasně hořící svíčka v lidské podobě. Oheň je její živel, proto pomyslně zapálí vše, čeho se dotkne.

Vztahy s těmito divokými a svéhlavými bytostmi nejsou pro slabé povahy. Žena Beran udržuje ostatní ve střehu díky své ohnivé energii, neomalené upřímnosti a specifickému smyslu pro humor. Ve všech vztazích bez výjimky je pro ni zásadní rovnost. Netoleruje šovinismus, nátlak nebo nespravedlnost jakéhokoli druhu. V hádkách bývá silným soupeřem, který obvykle vítězí nez ohledu na to, kdo má pravdu. V posteli je vášnivá, pohlcující a kreativní, fyzično je pro ni velmi důležité. Platí za zábavnou a společenskou bytost, se kterou se jen sotvakdo nudí. Pracovně bývá samostatná s přirozenou schopností vést a inspirovat ostatní. Úspěch je pro ni důležitý, ale pokud selže, rychle se otřepe a začne jinde znovu. Slabší stránkou je časté nedokončení úkolu, netrpělivost a ztráta motivace. Její domov bývá až překvapivě útulný, navzdory sklonu k nekonvenčnímu životu. Prostory svého bydlení udržuje přiměřeně uklizené a organizované, preferuje jasné barvy, přirozené světlo a zajímavé detaily. Jako matka je žena v Beranu akční, hravá a zábavná. Často ji uvidíte s dítětem připoutaným na zádech nebo v dětském vozítku za kolem, protože věří, že nikdy není příliš stará na to, aby nezačala podnikat nové dobrodružství. 

ŽENA V BÝKU (21. 4. - 21. 5.)

Žena v Býku je ztělesněním ženství a nejvyšší pozemskou matkou zvěrokruhu. Pod vládou Venuše, bohyně smyslnosti, lásky a krásy, žije zcela podle tohoto nastavení.

Žena narozená v tomto znamení miluje vše krásné a sama obvykle krásou vyniká. Mívá vytříbený vkus a hluboce ctí přírodu. Je si plně vědoma svého ženství a se svým tělem zachází jako s posvátným chrámem. Býk obecně platí za pevné a stabilní znamení, proto u ženy narozené v tomto období najdete vlastnosti jako odhodlání, stálost, samostatnost a vytrvalost. Vyniká silnou vůli, a když si něco usmyslí, obvykle jí to taky vyjde. Své soustředění a impozantní pracovní morálku ráda vyvažuje nejrůznějšími fyzickými požitky. Ve vztazích je věrná a když se zamiluje, může to být láska na celý život – pokud ovšem partner nepřekročí její pevně stanovené hranice; v takovém případě by se měl připravit na její tvrdé býčí rohy. Žena Býk je hluboce smyslná bytost považující sex za jednu z největších uměleckých forem. Miluje dlouhé předehry, mazlení, vzájemnou masáž a intenzivní doteky. Od sexuálního prožitku očekává maximální potěšení pro sebe i partnera, a to stejnou měrou. Ctí domov, který obvykle mívá prakticky zařízený a příjemně útulný, dobře se v něm bydlí a je o něj také dobře postaráno. Žena Býk bývá skvělou matkou a vychovatelkou, obvykle báječně vaří a pro své děti mívá vždy otevřenou náruč.

ŽENA V BLÍŽENCÍCH (22. 5. - 21. 6.)

Pozorovat excelentní mysl ženy v Blížencích při práci je podobné jako sledovat proměnlivé, duhové barvy vířící na povrchu bubliny plující vzduchem. Její impozantní intelekt se neustále mění, poletuje od jednoho tématu k druhému, obvykle tak rychle, že je náročné udržet s ní krok.

Žena narozená ve znamení Blíženců dokáže druhé okouzlit svou schopností vidět svět docela jinýma očima než jiní. Žasne nad malými zázraky v rozkvetlé zahradě nebo píše sáhodlouhé osobní eseje o hrstce fascinujících skutečností, hovoří barvitě a má bohatou slovní zásobu. Neváhá pustit se do řeči s úplně cizími lidmi, je milá, zábavná a společenská. Přes svůj skutečný věk si zachovává dětskou zář, nadšení a hravou osobnost. Nenechte se ale zmást její zdánlivou nevinností; inteligence ženy v Blížencích je mocná, a když se začne nudit, odchází. Intelekt je pro ni silné afrodiziakum, jinými slovy nikdy se nepustí do vztahu s někým, kdo za ní bude mentálně pokulhávat. Potřebuje milence, který dokáže držet krok s jejími verbálními schopnostmi a sdílet radost ze slovních hříček a dvojsmyslů, protože „setkání myslí“ je pro ni vysoce vzrušující záležitostí. Ráda flirtuje a často mívá více nápadníků najednou, které udržuje v příjemném napětí svými hravými SMS zprávami a dvojsmyslnými vzkazy. Domácnost ženy v tomto znamení bývá světlá a radostná, ke štěstí nepotřebuje přepych a nábytek či vybavení klidně nakoupí z druhé ruky. Jako matka je žena Blíženec temperamentní a rozmarná, plná veselých příběhů, schopná zaujmout i to nejméně pozorné dítě.

ŽENA V RAKU (22. 6. - 22. 7.)

Její duše je úzce propojena se záhadami a magií zářící Luny, která vládne přílivu a odlivu. Přirozeným prvkem je pro ženu v Raku voda, což vysvětluje její vysoce vyvinutou intuici, podobně jako úzký kontakt s vlastními emocemi, kterých je nepočítaně. 

Žena v tomto znamení může být zpočátku trochu rezervovaná, ale jakmile si získáte její důvěru, roztaje. Potká-li partnera, který jí nabídne potřebnou porci lásky, bude jeho věrnou společnicí po celý život. Pokud je však její důvěra zrazena, natrvalo přeruší veškerý kontakt a bude mít problém už jen vyslovit jméno člověka, který ji ranil. Chování ženy v Raku je silně ovládáno jejími pocity, a přestože si myslí, že tuto skutečnost dobře ukrývá, není tomu tak; uražená račice dokáže vytvořit docela slušný hurikán pasivní agrese. V takovém okamžiku je dobré pokusit se s ní o problému mluvit. Nejlépe se jí bude dařit, když se naučí zpracovávat své emoce a otevřeně komunikovat o tom, co se děje uvnitř. V partnerském vztahu inklinuje k extrému a mnohdy dává víc lásky, než je druhý schopen pobrat. Proto je pro ni velmi důležité udržet si svůj prostor, přátele a nezávislost na partnerovi. Milování s ženou ve znamení Raka je hluboce intimní a pohlcující, často překvapivě vášnivé. Domov pro ni znamená základ, alfu a omegu šťastného bytí. Optimální místo k životu představuje klidná usedlost poblíž vodní plochy, daleko od šumu velkoměsta. Jako matka je žena v Raku pečující a laskavá, která intuitivně ví, co její dítě potřebuje.

ŽENA VE LVU (23. 7. - 22. 8.)

Žena v tomto znamení představuje ohnivou královnu ve všech ohledech. Od svého královského chování až po odvážný osobní styl jde o silnou osobnost, plně si vědomou své zářící energie, jasně odrážející svého planetárního vládce – Slunce.

Typická Lvice je temperamentní a plná života, její nadšení a energie bývají nakažlivé. A přestože je přeci jen o něco umírněnější než její mužský protějšek, i ona chce dělat něco divokého, aby vyventilovala alespoň část své ohnivosti. Svůj život chce držet pevně v rukách a nesnáší, když někdo jiný říká, co má dělat. „Narozena svobodná“ je její motto, které bere extrémně vážně, takže můžete být leckdy svědky toho, jak Lvice na veřejnosti nebo večírku cíleně provokuje. Čiší z ní sebevědomí a je jí fuk, co si o ní ostatní myslí. Nikdy se nepokouší zapadnout nebo přizpůsobit, bývá extrémně svá. Dokáže inspirovat i pobuřovat. Sex s ní je extrémně niterný zážitek, protože Lvice plynně ovládá jazyk romantiky. Fyzično pro ni mnoho znamená a také v milování je znát její přirozená sebedůvěra a síla osobnosti. Prudérnost jí nic neříká, naopak. Na konci dne svému protějšku ráda připomene, že jsme všichni jen „pouhá zvířata“. Domov nebo jakýkoli jiný interiér si ráda zdobí podle svého, a dokud není spokojená, neskončí. A i když je na mizině, najde pokaždé způsob, jak místo přetvořit na palác. Jako matka Lvice ráda rozmazluje své potomky a v případě nebezpečí je chrání jako skutečná šelma. Občas může být panovačná a soutěživá.

ŽENA V PANNĚ (23. 8. - 22. 9.)

Žena v Panně je dokonalou kombinací intelektu a krásy. Vládne jí Merkur, což přispívá k vášnivé i bystré mysli a hluboce kreativním pochodům. Jako zemské znamení však opravdu zazáří ve chvíli, kdy ze své inspirace vytvoří něco hmatatelného.

Ženy narozené v tomto znamení se mohou navenek jevit jako stydlivé a odtažité bytosti, zdání ale klame. Panna v sobě ukrývá vášeň a hravě zvládá hned několik aktivit najednou. Ladně se pohybuje mezi přáteli, domácností a prací, a rozhodně není z těch, které by nechaly věci v nepořádku, neuklizené či nedokončené. Umí si skvěle zorganizovat čas a svého plánu se i dokonale drží. Je precizní a nesmlouvavá. Pokud se zamiluje, projeví se její smysl pro romantiku; věří, že je to navždy. Nezávazné úlety nebo známosti na jednu noc této tradičně založené ženě nesvědčí. Tíhne k milostným vyznáním a úhledně zabaleným dárkům, lehkému sentimentu a hlubokému prožitku. Ve volbě partnera bývá poměrně vybíravá, proto někdy trvá trochu déle, než se Panna opravdu usadí a oddá jedné osobě. Její volba může být nicméně i velmi překvapivá, když skromnou a intelektuálně založenou Pannu okouzlí žhavý motorkář nebo hlučný pankáč. Za svým vážným a ostýchavým chováním skrývá tato žena chtíč, vysoké libido a lásku k sexu. Domov je pro ni posvátným prostorem naplněným krásou a světlem, ve kterém má vše své jasně dané místo. Ve výchově dětí obvykle září a s přirozenou grácií pilně pečuje o zdraví a pohodu svých potomků.

ŽENA VE VÁHÁCH (23. 9. - 23. 10.)

Žena ve znamení Vah překvapí i šokuje svou připraveností a odhodláním zažít divoké a hravé dobrodružství, i kdyby šlo jen o malou místní pouť. Zatouží sníst všechny bonbóny a nechat si rozcuchat vlasy jízdou na řetízkovém kolotoči.

Je trochu ztřeštěná, a právě to je na ní kouzelné. Bude se chtít fotit ve staré fotobudce a přitom vás lechtat a dělat hloupé obličeje. Zatouží vyfukovat bubliny na louce, skákat panáka na chodníku a bude snít o velké lásce. Žena ve Vahách je zarputilá romantická osobnost, která miluje fotografie utvářející dojem spontánního rande, aby později na sociálních sítích vypadaly snímky autenticky a nestrojeně. Klíčovými slovy jsou pro představitelku tohoto znamení rovnováha a rozkoš. Rovnováhu hledá po celý svůj život, rozkoš zažívá prostřednictvím zábavy, smíchu, volnosti a lásky denně. Ráda se cítí svobodná a lehká a instinktivně se odvrací od lidí, jejichž rysy jí připadají příliš negativní či tvrdé. Bývá často zamilovaná, ale málokdy ochotná usadit se úplně. Pokud se tak ale stane, nemusí nutně jít o konvenční manželství. Sexualita a dotek jsou pro ženu pod ochranou Venuše jako chléb a voda; neobejde se bez nich. Obvykle platí za fantastickou milenku s mírně promiskuitními sklony. Její domov působí vzdušně a lehce; obvykle je fanouškem moderního dekoru s jednoduchými čistými liniemi a dostatečným přirozeným světlem. Mateřství je pro ženu ve Vahách zábavnou směsí humoru a zvědavosti. Ke svým dětem se obvykle chová jako k nezávislým lidem, což v nich následně vzbuzuje sebevědomí a silný pocit sebe sama.

ŽENA VE ŠTÍRU (24. 10. - 22. 11.)

Štír je osmým znamením zvěrokruhu a jeho základními tématy jsou sexualita, smrt a cyklus regenerace a znovuzrození. Proto jsou ženy ve znamení Štíra přirozenými královnami podsvětí a obvykle nepatří mezi ty, kterým se v životě vyhnou náročné zkoušky a situace.

Vodou ovládaná Štírka patří k těm nejméně čitelným, proto – podobně jako neviditelné proudy v hlubinách oceánu – nespatříte ani v její tváři náznak výraznější emoce či aktuálního rozpoložení. Žena ve Štíru vládne okultním vědám a pravý význam slova „okultní“ je „skrytý“. Proto inklinuje k utajování a nevyzpytatelnosti. Pouze hrstce vyvolených udělí povolení prozkoumat tajná zákoutí svého srdce. Sotvakdo dokáže popřít její magnetickou osobnost, tajemnou auru a téměř hmatatelnou smyslnost, která ji zahaluje jako neviditelný plášť. Není to žena, která snadno snáší povrchní interakce a tematickou plochost. Raději věnuje svou pozornost těm, kteří jsou ochotni jít s ní do hloubky a hledat podstatu. Sex je pro ni nesmírně důležitý a sdílení sexuální energie s partnerem nutností, aby se v životě cítila naplněná a zůstala zdravá. Bydlení ženy ve znamení Štíra nebývá úplně standardní. Bude jí vyhovovat třeba sklepní byt, který si dotvoří k obrazu svému. Výraz „doupě“ v souvislosti s jejím bydlením se může zdát trochu silný, nicméně energie místa to přinejmenším zčásti potvrdí. Ze svého životního prostoru vytvoří ryze soukromou doménu, kam jsou zváni pouze její nejbližší přátelé a milenci. Matka ve znamení Štíra je ochranný tvor; mocný a tichý, který mívá silné psychické spojení se svými milovanými dětmi. Stačí pohled a děti vědí.

ŽENA VE STŘELCI (23. 11. - 21. 12.)

Zdá se, že snad každý si musí báječně rozumět s touto svobodomyslnou bytostí, bohémkou zvěrokruhu, která je známá svou přátelskou povahou, pohodovou osobností a pozitivním pohledem na život.

Žena narozená v tomto znamení je energická a plná životního nadšení. Uchvátí svým přitažlivým úsměvem a odzbrojí neokázalou upřímností a příjemným sebevědomím. Je snadné zamilovat se do ní, případně zatoužit po blízkém přátelství. Jde ale o to, že mnohdy bývá nejlepší přítelkyní skoro všech, protože má srdce otevřené a prostorné. Málokdy zůstává na jednom místě příliš dlouho, tato žena s duší tuláka touží prozkoumávat neprozkoumané, potkávat nové tváře, zažívat další dobrodružství a rozšiřovat si obzory. Dělá, co chce, kdy chce a je jí úplně jedno, co si o tom ostatní myslí. Není snadné udržet s ní krok a stát se jejím partnerem, vyžaduje to vždy spoustu pochopení a zdravý nadhled. Zamilovaná žena ve znamení Střelce je vášnivá, energická a netrpělivá. Lákají ji nové zážitky a necouvne téměř před ničím. Pomiluje se klidně na korbě náklaďáku, má ráda akci a nesnáší chození okolo horké kaše. Její domov bývá obvykle malý, jednoduchý a vkusný, dominují mu maximálně dva výraznější kusy, jako třeba zajímavý koberec nebo nápadný obraz. Najdete tu také nejrůznější drobnosti z cest a dárky od přátel. Jako matka bývá žena ve Střelci svými ratolestmi jen málokdy zpomalena, protože své potomky bere všude s sebou. A tak není divu, že první krůčky udělají třeba v Mongolsku nebo už odmala hovoří cizím jazykem. Velkou devizou maminek v tomto znamení je, že své děti učí nebrat život příliš vážně.

ŽENA V KOZOROHU (22. 12. - 20. 1.)

Ve svém úsilí bývá nezlomná a až zarputile poctivá. Její duše je kombinací pradávné moudrosti a vynalézavosti na základě současných možností. Žena Kozoroh zůstává často nepochopena díky všeobecnému přesvědčení, že její naoko drsná slupka sahá až do jejího nitra. Opak je ale pravdou.

Nenechte se odradit jejím často stoickým postojem a mnohdy přísnými vnějšími rysy – vnitřně je tato žena neuvěřitelně citlivá a emotivní. Není z těch, kdo nosí srdce na dlani, a jen málokdy vám odhalí, jak se skutečně cítí. Naučit se ve vypjatých chvílích jasně komunikovat je pro toto stabilní zemské znamení přínosem, zároveň i těžkým úkolem. Nezřídka se při náročnějším rozhovoru zasekne na svých vlastních cestách, kde nakonec i uvízne. Disponuje výraznou tendencí k melancholickému zadumání a uzavírá se do sebe. Své niterní pocity nechává pomalu hnisat celé věky, než se konečně odhodlá a řekne, co ji trápí. Vážné a pracovité Kozorožce udělá dobře, když se trochu uvolní a najde si čas na zábavu. Pak může překvapit svým vtipem, hlasitým smíchem a skrytým společenským potenciálem. V milostném životě upřednostňuje přímost a jasné signály, v opačném případě nemusí nutně zachytit jemné úsilí druhého. Je snadné zapomenout, že tato zdánlivě nezlomná žena má i měkčí stránku; potřebuje slyšet komplimenty, aby věděla, že si jí partner váží. V ložnici překvapí svou živočišnou stránkou a nenasytností, přesto se ráda plně oddá a uvítá okamžiky, kdy není tím, kdo řídí. Její domácnost bývá přehledná a jasně uspořádaná. Přitahují ji časy dávno minulé, proto bývají součástí jejího vybavení také starožitnosti. Jako matka pevně stojí za svými dětmi a jejich disciplínu bere velmi vážně. Forma mateřské lásky ženy v Kozorohu zahrnuje respekt, ochranu a dodržování pravidel.

ŽENA VE VODNÁŘI (21. 1. - 20. 2.)

Tato okouzlující, idealistická a svérázná žena ve vzdušném znamení ráda přebývá v říši nápadů. Často pak vkládá větší důvěru propracovaným vizím utopické společnosti než šedé každodenní realitě.

Osobnost ženy ve znamení Vodnáře neodpovídá žádným společenským standardům. Raději upřednostní život na okraji než zlatou střední cestu a vždy přemýšlí mimo běžný rámec. Tato žena je často motivována sociální nespravedlností a touhou po změně, ke které se snaží přispět. Přesto má v sobě zvláštní odtažitost, kterou obvykle nedokáže pochopit ani ona sama. Paradoxem bývá také skutečnost, že i když se pokouší zachránit svět, často postrádá empatii pro své nejbližší přátele a rodinu. Projevy intenzivních emocí druhých jsou pro ni většinou spíše nepříjemné, protože zranitelnost ostatních nezřídka zaměňuje za slabost. Mnohá z jejích přátelství jsou čistě intelektuální; ráda se ponoří do vášnivých rozhovorů a debat o politice nebo náboženství. Vodnářka vyzařuje chladné kouzlo, což bývá fascinující a odrazující zároveň. Nejde o to, že by neuměla být vřelá a smyslná, její pozornost však bývá rozptýlena. Pokud ji však partner správně naladí, promění se v dračici ochotnou vyzkoušet vše nekonvenční i zavrhované. Bydlení ženy ve znamení Vodnáře překvapí svou chaotičností, která ale v konečném důsledku dává smysl. Jako matka se Vodnářka necítí úplně pevná v kramflecích a mnohdy se jí libí pomyšlení na mateřství víc než mateřství samotné. Proto může častěji než jiné matky zažívat frustraci z každodenní reality a běžných starostí v péči o děti.

ŽENA V RYBÁCH (21. 2. – 20. 3.)

Zdá se, že není tak docela z masa a kostí. Působí mnohdy až nadpozemsky a její energie mimořádné moudrosti vám okamžitě navodí pocit, že máte co do činění s velmi starou duší. Realita není vždy jejím oblíbeným místem, proto se často toulá světem fantazie zcela mimo aktuální dění.

V říši fantazie a snů se tato žena často cítí nejpohodlněji. Obvykle žije velmi bohatým vnitřním životem, který jí po všech stránkách připadá zajímavější než šeď všedních dnů. Bývá extrémně emocionální, empatická a mimořádně citlivá, s výraznou intuicí a schopností psychicky se napojit na druhé. Toho často využívá i ve své práci. Tíhne k sentimentu a dojímání, často ji doženou k slzám smutné či romantické filmy, stejně tak i něžné reklamy s roztomilými zvířecími mazlíčky. Žena v Rybách platí za největší romantičku zvěrokruhu, která se ráda utápí v hlubinách zamilovanosti. Je snadné propadnout jejímu hypnotickému kouzlu a ztratit i sebe sama, ale její milostné avantýry bývají často podivné. Mívá tendenci podlehnout zcela nevhodným protějškům, kteří mají mnoho psychologických či emocionálních problémů. Ty pak Ryba snadno vstřebává a nechá se jimi zcela pohltit. Únikem před krutou realitou jí pak mohou být drogy a alkohol, kterým se Ryby obecně poměrně složitě brání. Její domov připomíná snový palác a místo pro únik z reality. Často jde o prostor posetý barevnými závěsy, rituálními předměty, zahuštěný sladkým vonným kouřem. Jako matka je žena v Rybách sladká a štědrá, kontaktní a chápající, ale její děti jen zřídka znají disciplínu nebo hranice. Proto obvykle potřebují druhého silného rodiče, který je naučí zodpovědnosti.

Čtěte také:

Zdroj: astrology.com/zodiac-woman