Dnešní téma „Jaká jsem byla puberťačka“ pochází z vašich nápadů a myslím, že je docela zajímavé. Každá z nás jsme si tím prošla. Některá skoro bez povšimnutí, jiná plná vzdoru a průšvihů

pubertak

„To je dneska mládež, to za našich mladých let...“ už jste se někdy přistihla, že tuhle otřepanou průpovídku občas použijete, když narazíte na nevycválanou bandu pubošů? Dokážete se nad jejich povyk povznést a vzpomenout si na doby, kdy jste byla v jejich věku? Také pro vás byli dospělí nemožní starci, kteří nic nechápou? Třískalo to s vámi, dostávala jste záchvaty smíchu, začala se oblékat do černého a odmítala rodičovskou autoritu?

Moje puberta byla nostalgická. Možná by se vyvíjela úplně jinak, kdybychom se z vesnice nepřestěhovali do města. Strašně se mi stýskalo. Zavírala jsem se s kytarou do pokoje a svůj smutek vkládala do písniček. Kdo v pubertě nepsal básničky?

Největší trauma jsem měla ze školy. Připadala jsem si tam jak zvířátko v zoo. Všichni se na mě chodili dívat jako na exota. Dokonce za mnou jednou „přinesli“ kluka z béčka, rudého až za ušima. Prý je do mě zamilovaný, ale stydí se. Připadalo mi to děsně trapné.
Nová holka byla sice zajímavá pro kluky, ale nevítaná pro holky, takže jsem si těžko hledala kamarádku a cítila se osamocená. 

Až jednou jsem se dala do řeči s Danou. Kromě stejného jména měla i spoustu stejných zájmů, které nás daly dohromady. I ona zbožňovala zvířata a hlavně koně. Začaly jsme spolu „vymetat“ kdejakou maštal a staly se z nás nerozlučné kamarádky.

Dana měla úžasný smysl pro humor a doslova mě vytáhla z té pubertální chandry. V životě jsem se tak nezasmála jako s ní. Ale naše pubertální záchvaty smíchu, kvůli nimž jsme dostávaly ve škole poznámky, byly snad to jediné, co mohlo někomu lézt na nervy.

V podstatě jsem byla bezproblémový puberťák. A možná proto mi naši tolerovali i ty příšerné modýlky, které jsem tenkrát nosila.

  • Jaké jste byly puberťačky vy, milé ženy-in?
  • Vzpomínáte, jak s vámi puberta cloumala?
  • Čím byla  typická?  Vzdorovala jste rodičům, odmlouvala a měla „kecy“?
  • Oblékala jste se ulítle? Jaký jste nosila účes?
  • Jak se změnily vaše zájmy? Sekla jste se sportem, s hudebkou a přestala být vzorná holčička?
  • Jak jste byla spokojení se svým vzhledem? Měla jste „beďary“a mindráky, nebo jste byla třídní krasavice?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Co můžete získat za příspěvek?

Balíček pro bezpečný sex od značky Pepino. Pokud o tento „intimní“ balíček nestojíte, můžeme vám místo něj poslat kosmetiku. Privilégium výběru má ale jenom „vítězka“. Budete to vy?

pepino