Poslední dva příspěvky, které jsem se v té záplavě ještě rozhodla zveřejnit, jsou od čtenářek s nickem pateta a delfi.na. Jsou hezké, byla by škoda, nechat je v redakčním šuplíku.

delfi.na

Dobrý den milé ženy,
tak s těmi jmény jste mě dostaly. Vzpomínám na doby svého dětství, kdy jsem si u rodičů vyškemrala, že můžu mít doma křečka. Navíc mé dvě kamarádky taky měly křečky, jedna Bibinu a druhá Pepka. Takže jsme si vyměňovaly zkušenosti, psaly deník apod..

Konečně byl doma, prozatím v láhvi od okurek a jmenoval se „Šmudla“. Když jsem ho pustila, aby se proběhl, tak vždycky prošmejdil všechny kouty a přiběhl celý ušmudlaný, takže my měli uklízeno a Šmudla vypadal jak šmudla :-)) Později jsem mu pořídila akvárko, takže měl větší výběh, ale stejně jsem ho i nadále pouštěla, aby se proběhl po bytě. To bylo řečí, rozkousal tapetu, dráty od telefonu. Když jsem jela na tábor a mamča mi zabalila kufr, tak se ptala, kde je Šmudla. „Kde by, v kufru, on tam spí“. No to jsem si jen myslela, mezitím mi stihl rozkousat tepláky, ručník, takže mamča měla práci navíc. :-))

Sestra měla psa Benjiho, byl to maltezák. Teď pořídila své dceři, moji neteři, jiného pejska – king charles španěla a toho si Anička pojmenovala Katy a Katyna, Katynka, jak ji říkáme je hrozný mazel, tak dlouho si vynucuje pozornost, až ji konečně pohladíme.

Jo a na závěr synovec má osmana a ten se jmenuje Paní Smolenová :-))

delfi.na

pateta

Se jmény zvířátek by se to nemělo přehánět, zvláště s těmi, co jsou určeny na jídlo. Kdysi po r. 1968 na vsi bylo najednou zvykem pojmenovat prasata jménem Ivan a tak jsem často mezi svými žáky slýchala:“Zabili jsme Ivana“ a následně nosili k svačině jitrnice.( Kdyby o tak bývali slyšeli soudruzi ispektoři!!!! )
Taky jsem zaznamenala při nepřátelství sousedů, že pojmenovali svého psa podle jména dítěte svého soupeře

Naše pejsky obyčejně pojmenovalo nejmladší dítě v rodině a nebo vnouče. Dbali jsme na to, aby to nebylo i člověčí jméno. Tak u nás žil Dagoš( toho si přivezl jako vysloužilce manžel z vojny na hranicích), Dida( pojmenovala ho tehdy ještě šišlající malá dcera), Bobík( podle dědy Bohouše,co ho jako opuštěné štěně našel v lese) a Rex, kterého z televize zbožňovalatehdy malá vnučka - jako by tomu filmovému z oka vypadl !

Nyní nám přibyla nová snacha a s ní její krásná fenka s loveckými předky ve“směsi“.Vzala si ji z útulku a nechala jí původní jméno Adéla. Mně se to moc nehodí, protože moje kamarádka, co se jako babky důchodky navštěvujeme, má krásnou vnučku téhož jména, ale co naděláte? Oceňuji, že si ji vzala zuboženou po těžkém úrazu, opuštěnou a po dosti náročné operaci je z ní holka jako lusk. Na mne si sice občas ještě štěkne (Adéla, ne snacha! ),ale začíná mě  snad mít  i ráda.
pateta

pozn.red. Texty nebyly redakčně upraveny

________________

Děkuji oběma dámám za pěkné a vtipné příspěvky k dnešnímu tématu a za chvilku už nás čeká vyhodnocení.

Téma dnešního dne 15. února 2012: Jména našich domácích mazlíčků

  • Jak se jmenují vaši domácí mazlíčci?
  • Proč právě takto?
  • Je to jméno podle někoho, nebo vás napadlo jen tak?
  • S jakým nevšedním jménem jste se u zvířátek setkaly?
  • Opakujete jména po smrti domácího mazlíčka znovu?
  • Shodnete se v rodině na jméně, například vašeho pejska, nebo tomu předchází diskuze?

Vše o jménech vašich domácích mazlíčků pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží DVD s filmem Fany, v hlavní roli s vynikajícími českými herečkami Jiřinou Bohdalovou, Jiřinou Jiráskovou a také vlčákem s originálním jménem: Pan Divoký

DVD

Reklama