Právě v únoru a březnu je běžná sezona zájezdů do Egypta. Tato destinace ale prošla nedávno občanskými nepokoji. Zkontaktovali jsme egyptskou delegátku Petru Michkovou z Exim Tours, abychom zjistili, jaká je zde situace...

egypt

Pokud ráda cestujete a chcete se podívat i do zajímavějších destinací, v tuto roční dobu se více než nabízí Egypt. Jenže občanské nepokoje, které proběhly médii po celém světě, vám trochu vrtají hlavou a vy nevíte, jestli do Egypta vyrazit, či nikoli.

Cestovní kanceláře pobyty v Egyptě již znovu nabízejí.

Kontaktovali jsme egyptskou delegátku Petru Michkovou z cestovní kanceláře Exim Tours, abychom zjistili, jaká je zde situace a jestli je Egypt bezpečný...

Je v Egyptě již bezpečno?
Žiji v Hurghadě a musím říct, že tady bezpečno je. Jinak pořádáme výlety do Luxoru i do Káhiry a klienti jsou spokojení, vše je bez problémů.

Zvýšily cestovní kanceláře požadavky na bezpečnost svých klientů?
Nic se nezměnilo. Muselo by to vyjít ze strany egyptské policie, ale nic takového se nestalo.

Co konkrétního pro vlastní bezpečnost může člověk udělat?
Pokud to vezmu podle Hurghady, tak tady není čemu se vyhýbat - je tu větší klid než běžně. Problémy mohou nastat v Káhiře, kde bývají v pátky demonstrace. Ale jinak je zde vše bez problémů.

A co turistické pohodlí - je na stejné úrovni, jako bývalo před nepokoji? Zprávy se v tomhle ohledu různí...
Obsazenost hotelů je stále strašně nízká. Jsou hotelové řetězce, které dnes například provozují jen jeden hotel, aby naplnily kapacitu. Na některých místech se mírně omezily služby. Ale většinou si personál turisty hýčká a váží si jich, že se vrátili. Mají v živé paměti doby, kdy do Egypta nikdo nejezdil a nechtějí, aby se vrátila.

Jak to vypadá s cenami v místních podnicích, šly nahoru, dolu, zůstaly stejné? A co zboží, je ho dost?
Problém se zásobováním není, všeho je dostatek a ceny jsou, řekla bych, na stejné úrovni. Některé obchody jsou zavřené, zvláště ty, které jsou více závislé na turistech, kterých je stále ještě méně než obvykle. Jsou to například některá zlatnictví. Co se ale týká běženého zboží - třeba potravin - je to stejné jako dřív.

Kam dál?

Reklama