Dnešní téma mě napadlo v tramvaji. Výjimečně nebyla nacpaná a mohla jsem se kolem sebe rozhlédnout.Moje oči se zastavily na mladém muži, který stál kousek ode mne. Krásném mladém muži. Ještěže jsem měla tmavé brýle a on si nevšiml, že ho pozoruji. Ale co mě na něm zaujalo nejvíc, nebyl jeho dokonale vysoustruhovaný obličej, ani pevný zadek, byly to ruce.

 

Opálené s jemnými přilehlými chloupky na pohled úžasně něžné. Mějte si mě třeba za pošetilou bábu, ale na okamžik jsem zazáviděla ženě, které se dotýkají. Třeba se dotýkají jiného muže, ale takový je život. Když k mé lítosti vystoupil, vybavily se mi vzpomínky na muže, kteří prošli mým životem. Dovedlo mě to k zamyšlení, co se mi na nich líbilo, co mě přitahovalo, čím mě „dostali“.
Nikdy jsem neměla vyhraněnou představu typu: dvoumetrový, brunet s modrýma očima. Všichni mí chlapi byli naprosto odlišní. Každý pes jiná ves. Samozřejmě, že mě museli napřed zaujmout celkově, abych se vůbec dostala k detailům.

Ale každý z nich měl v sobě něco vzrušujícího, něco, co pro mě mělo magickou přitažlivost.
U jednoho to byla třeba partie dolní čelisti ušní lalůček a krk. I když jsem na něj byla sebevíc naštvaná, pohled na tenhle kousíček jeho těla mě vždycky rozněžnil. A naopak, když měl vztek on a já si ho chtěla udobřit, stačilo se jen přiblížit k tomu místu, jen letmo dotknout, přivonět, roztál jak vločka na rozpálených kamnech. Je to bezmála dvacet let, co jsme se neviděli, ale troufám si říct, že bych ho podle vůně poznala i teď.


U jiného mě zas zaujala chůze a způsob, jakým pohazoval hlavou a natřásal kšticí hustých vlasů, jako když si pták čechrá peří. Na první pohled nebyl nijak zvlášť hezký, ale měl jiskru a šarm, z kterého se mi podlamovala kolena. U dalšího to byla barva hlasu. Stačilo, aby mi zavolal a rozbušilo se mi srdce. Uměl s ním skvěle čarovat, a když se smál, slíbila bych mu hory doly. Musím ovšem podotknout, že k tomu kouzelnému hlasu patřil i smysl pro humor. To je pro mě dokonalé afrodiziakum. Chlap bez humoru může být sebekrásnější, ale pro mě postrádá sexappeal.

No vidíte, jak jsem se dostala od fyzické krásy k mnohem trvalejším hodnotám, které činí muže přitažlivým. Trochu to souvisí i s těma rukama. Když jsem se ptala kamarádek, čeho si na mužích všímají, hrály mužské ruce podstatnou roli. Ruce pro nás znamenají bezpečí, pohlazení a ledacos prozradí  i o povaze a schopnosti postavit se k problému. Vždycky mi imponovali muži, kteří něco uměli rukama a je lhostejno, jestli kreslit, vařit nebo kácet stromy.


Jak ,,moudřím“, měním měřítka hodnot. Z dnešního úvodu to sice tak nevypadá, ale krása je na mém žebříčku podstatně níž, než tomu bývalo zamlada. Pozoruji na svých šestnáctiletých dcerách, jak se rozplývají nad krásou toho či onoho. Asi nemá smysl je přesvědčovat, že je to hodnota pomíjející a že jsou důležitější věci pro život. Přijdou na to samy. Krása muže je jako krása obrazu, krása sochy, i když krása muže z ranní tramvaje mě přivedla k dnešnímu zamyšlení a snad i vybuzení vašich vzpomínek na minulé i současné lásky.

Co vás zaujme na mužích?
Co vás zaručeně dostalo nebo dostane?
Podle čeho si vybíráte muže?
Hraje u muže roli vzhled?
Hledáte si model svého otce?
Čím si vás získal současný partner?
Mění se s věkem vaše hodnoty?
Nebo si vybíráte stále stejný typ?

Napište nám své příběhy, vzpomínky, postřehy, svěřte se vším, co vás na mužích zajímá, vzrušuje, ale třeba i odpuzuje.
Nejzajímavější příspěvek odměníme dárkem pro vás a třeba i pro muže.

redakce@zena-in.cz

Reklama