Evu Herzigovou asi nemusím dlouho představovat. Že je to jedna z našich nejúspěšnějších modelek, která se proslavila ve světě, asi víte. Ale že se začíná prosazovat i jako návrhářka, už je známé méně.

Já vím, možná si řeknete, že z řad celebrit do módy „fušuje“ kde kdo. Třeba Madonna, ale Eva je přece jenom v něčem výjimečná. V módní branži není žádným nováčkem, je nesmírně pracovitá, a tak svoje bohaté zkušenosti zúročila při tvorbě vlastní kolekce, kterou vytvořila pro francouzskou značku 1-2-3.

herc

Nedávno se stala její světovou mediální tváří (v Čechách je to herečka Dana Morávková)¨, a spojila tak svou „starou“ profesi modelky s novou profesí návrhářky. Pokud jste zvědavé, jestli obstála i v této roli, máte jedinečnou příležitost. Svou jarní kolekci v těchto dnech představila i v Praze a já jsem byla u toho. 

Jaká byla přehlídka?

Dostala jsem pozvánku do butiku francouzské značky 1-2-3 (Galerie Myšák ve Vodičkově ulici) na módní přehlídku a samozřejmě jsem si ji nenechala ujít. Čekal na nás příjemný přivítací „sektík“, čerstvé jahody, výborné zákusky a samozřejmě krátký rozhovor s Danou Morávkovou, která přiběhla z natáčení Ordinace ve slušivém bílém kostýmku značky 1-2-3

herc

Moc jí to slušelo. Dana je přesně ten typ ženy, pro kterou se tato nesmírně elegantní, „nosivá“, ženská, prostě francouzsky šik móda hodí.

A právě Eva Herzigová vnesla do značky ještě něco navíc. Mladistvého ducha, svěžest a lehkost v materiálech i střizích. 

Všechny kousky, které předvedly modelky, sklidily zasloužený obdiv. I můj.

herc

Bohužel jediné, co bych Evě trochu vytkla, je to, že nemyslela na ženy, jako jsem já. Malé vzrůstem. Když jsem si jen tak cvičně přiložila jedny šaty ke své postavě, nestačily by mi ani dvaceticentimetrové podpatky, abych je necourala po zemi.

Ale to je tak trochu moje smůla a na kráse modelů to nic nemění. Kromě toho mě v butiku ujistili, že mají šikovné švadleny, které mi můžou model upravit. To se mi ulevilo.

herc

Poznámka: Problémy s leteckou dopravou se projevily i na této přehlídce. Nedorazily všechny modely, takže pro představu doplňuji fotografiemi, na kterých Eva svoje modely prezentuje osobně. To je jiné kafe, že?

Jak se vám líbí modely Evy Herzigové? Pokud chcete vidět „klasiku“, kterou prezentuje Dana Morávková, dejte vědět, připravím pro vás další článek.

Reklama