Místa jako Ericeira, Peniche či Nazaré jsou zvláště v letních měsících oblíbenou destinací surfařů, kteří se postarají o správnou atmosféru nočního života. Přes den je nenajdete nikde jinde než na vlnách, které jsou obvykle tak velké, že bez surfového prkna do vody ani nemůžete. Proto sever Portugalska rozhodně není pro turisty, kteří s oblibou jezdí k moři. Tady sice u moře jste, ale spíše než koupání si můžete užívat jeho šum či vůni. Díky příjemnému větru zde nejsou velká vedra, ale pokud přeci jen budete chtít, vykoupat se můžete třeba v přírodní rezervaci Berlengas. 

5ca2142006795image.png

5ca3418b60785obrazek.png

Berlengas je souostroví, na které se nelze dostat jinak než lodí. A není to jen obyčejná plavba, překvapit vás mohou i pětimetrové vlny. Výlet je tedy dobré naplánovat na lepší počasí, ale v případě nejhoršího se na lodi rozdávají igelitové pytlíky. Když se na malé ostrůvky, které omývá atlantský oceán, konečně dostanete, čeká vás překvapení v podobě mořských ptáků, jež jsou předmětem ochrany. Stezkou se dojdete nejprve k majáku a potom k malé pevnosti, ve které se můžete občerstvit a dokonce i ubytovat. Vykoupat se můžete v klidných křišťálových lagunách.

5ca21450d63a5image.png

V malém přímořském městečku Ericeira oceníte hlavně noční život. Ten se odehrává mezi domy, které jsou ozdobené typickými portugalskými kachličkami s barvenými ornamenty. V úzkých uličkách najedete sympatické bary, v nichž si můžete dát například sangrii. Ale pozor! Do té portugalské se kromě vína a ovoce přidává několik druhů tvrdého alkoholu a třešničkou na dortu je pivní pěna!

5ca21492c4f60image.png

Pokud se budete nacházet v těchto končinách, nesmíte vynechat Nazaré. Místo je známé tím, že jsou zde až 30 metrové vlny, které jsou největší od září do listopadu. Můžete sledovat i odvážné surfaře snažící se obrovské vlny zdolat.

5ca214c9e54daimage.png

5ca215a5e40abimage.png

Foto: Autorka a Shutterstock

Čtěte také:

Reklama