O víkendu se uskutečnil další ročník Hradozámecké noci a my jsme zavítali na barokní zámek Mnichovo Hradiště. Tam diváci v rámci této výjimečné akce mohli mimo jiné zhlédnout hrané prohlídky za účasti herců Městského divadla Mladá Boleslav. A byla to skvělá volba.

Zámek Mnichovo Hradiště patří mezi opravdové klenoty. V rámci Hradozámecké noci jsme mohli velmi nevšedním způsobem nahlédnout do toho nejzajímavějšího, co místní interiéry nabízejí, a to včetně zdejšího úžasného divadla.

Společnost nám dělali vedle zdejších průvodkyň v historických kostýmech také herci Městského divadla Mladá Boleslav. Za všechny jmenujme například skvělého Petra Mikesku nebo Svatavu Mílkovou. A mimochodem, na poslední fotografii zpívá úžasná zpěvačka píseň, kterou známe v podání skupiny Blackmore's Night. Inu, renesanci hned tak něco nepřekoná...

hradozámecká noc na zámku Mnichovo Hradiště

hradozámecká noc na zámku Mnichovo Hradiště

hradozámecká noc na zámku Mnichovo Hradiště

Pokud jste tento zámek ještě nenavštívili, tak si určitě ještě během letošní sezóny cestu naplánujte. Standardně je nabízen okruh Zámecké interiéry (krásný porcelán, nástěnné malby, a knihovna), dále Divadlo a Svatá aliance (divadelní šatna, empírové divadlo a připomínka velmi slavného setkání, jež se zde konalo) a do třetice Kostel a kaple, okruh, jenž v kterém je zahrnuta mimo jiné hrobka Albrechta z Valdštejna a lapidárium barokních soch.

Zámek se nachází v nádherné zahradě. Více informací zde.

Náš vyzkoušený tip na občerstvení:

Podzámecká restaurace, která se nachází - překvapivě - ihned pod zámkem.

Přečtěte si také:

Reklama