5f50e7215a948obrazek.png

Nejdřív tužky a pastelky

„Než malý školák začne psát první písmenka, píše do velkých písanek různé uvolňovací cviky. Ta se píší tužkou, někdy pastelkou,“ přibližuje učitelka prvního stupně Helena Korfová. Určitě si připravte do penálu alespoň dvě trojboké obyčejné tužky č. 2, kvalitní gumu a ořezávátko. Trojboké tužky či pastelky jsou běžně dostupné, ve svém širokém školním sortimentu je nabízejí i hypermarkety Globus. Výhodou mohou být i tužky, které mají připravené plošinky přímo na tužce, ty pak děti přímo navedou ke správnému úchopu.

Kdy pořídit pero
5f50e733e093eobrazek.png
„Perem začínají psát prvňáci nejdříve cca za 2 měsíce. Některým přinese pero až Mikuláš a určitě to stačí,“ vysvětluje učitelka. Ergonomie psací potřeby je velmi důležitá. Při výběru se zaměřte ideálně na takové, které mají uzpůsobený tvar tak, aby ideálně padly do dětské ruky. Velikost psací potřeby by neměla být delší než maximálně po konec palce. „Já doporučuji, aby děti psaly bombičkovým perem s hrotem a trojbokým úchopem. Na toto pero se naučí dítě netlačit, mít správný sklon a samozřejmě si zafixuje správný úchop,“ radí učitelka. Hrot pera je důležitý. Malým dětem bez zkušené vypsané ruky se bude lépe psát s hrotem širším nežli užším. Zásoby se v tomto případě vyplatí. Určitě tedy kupte do penálu pera dvě a do zásoby i náhradní bombičky. Alternativou klasického pera může být Roller např. Tornádo. Je nenákladný, lehký, vhodný i pro leváky, má ergonomický tvar pro správné držení. „Navíc se nabízí v různých parfemovaných variantách, a to mají děti moc rády,“ doporučuje učitelka.

5f50e7486abe0obrazek.pngTip učitelky Heleny Korfové:

Pokud máte doma leváka, určitě mu kupte psací pomůcky uzpůsobené pro leváky. Dětem se s nim mnohem lépe píše. To platí například i pro ořezávátko, i to můžete koupit ve variantě pro leváky. K psacím potřebám doporučuji koupit i permanentní fix - na podepisování úplně všeho. Zní to bláznivě, ale je dobré podepsat nejen obě z přezůvek, ale i každé vystřižené písmenko, a nebo každou pastelku či tužku.

S nákupem školní výbavy si nemusíte lámat hlavu. Všechny hypermarkety Globus jsou na návrat do školy velmi dobře připravené. V největším papírnictví ve městě najdete širokou a kompletní výbavu toho, co malý školák s nástupem do školy potřebuje – od přezůvek až po kompletní vybavení školní brašny.

Rada odborníka:

Postupně nakupujeme školní výbavu pro našeho prvňáčka. Teď došla řada na pastelky. V obchodě jich je ale tolik, že nevím, jaké vybrat. Máte nějaká doporučení nebo tipy?

Odpovídá učitelka prvního stupně Helena Korfová spolupracující s HM Globus

„V první třídě se hodně kreslí a vybarvuje. Spotřeba pastelek během roku je velká. Důležité je, aby se pastelky svojí délkou vešly do penálu. Později, když jsou děti větší, a kreslí rády, je dobré přikoupit ještě jedno jednoduché látkové pouzdro jenom na tyto další pastelky. Prvňáčkovi však prozatím budou stačit jen ty základní, které by ses měly vejít do penálu, ideálně tedy v počtu 12ti pastelek. Aby se dítěti dobře pastelka držela, pomohla mu s fixací správného úchopu a mohl vybarvovat přesně, doporučuji pastelky trojboké, ve dřevě. Tloušťku nechte na vašich dětech. Obecně ale platí, že tenké pastelky se lépe vejdou do penálu a vybarvují přesněji. Silnější jsou vhodné pro méně grafomotoricky vyspělé kreslíře. Při nákupu sledujte jas a krytí barev, ne všechny barvy v pastelkách jsou intenzivní, a také pevnost tuhy. Můžete koupit pastelky, které mají po celé své délce lepenou tuhu, nelámou se."

Tip: Vše bez starostí nakoupíte v největším papírnictví ve městě a na jednom místě. Hypermarkety Globus nabízejí široký sortiment pro školáky včetně svačinové výbavy a cvičebního úboru. Garance kvality je zaručena – na výběru školních pomůcek se podílela i učitelka prvního stupně, která radí: „Před nákupem si vše sepište do přehledného seznamu, na nic nezapomenete.“ Skvělým pomocníkem vám bude aplikace Můj Globus, která kromě nákupního seznamu obsahuje i další cenné informace k vašemu nakupování

Více rad a tipů najdete na Globus.cz
5f50e76c25fb5obrazek.png

Reklama