Udělejte si čas
5c98d6feb8ef9obrazek.png
Odlehčit svému šatníku není činnost na pár minut. Smiřte se s tím, že prohrabávání se oblečením vám zabere klidně i několik hodin. Proto se pořádně připravte. Začněte třídit za bílého dne kvůli dobrému světlu. Pusťte si oblíbenou muziku, připravte si pochutiny nebo skleničku něčeho dobrého a úklid ve skříni si co nejvíc zpříjemněte. A hlavně se nenechte nikým rušit. Aspoň budete mít klid na přemítání o tom, čeho se vlastně zbavit.

Zbavte se zimy a nostalgie

Při jarním úklidu skříně je logické, že se zbavíte zimního oblečení. Oteplováky, zimní bundy, čepice, rukavice – to jsou věci, které dokážou ve skříni zabrat opravdu hromadu prostoru. Jejich přemístění na místo, kde je najdete zase na začátku zimy, tedy udělejte jako první. Pak se dejte do třídění běžného oblečení. A buďte na sebe tvrdí. Neschraňujte si ve skříni některé kousky, jen pro to, že s ním máte spojenou událost, která se stala před deseti lety.

Pravidlo dvou měsíců

Aby byla očista jednodušší, řiďte se pravidlem dvou měsíců. Jde o to, že si u každého kousku oblečení, u kterého si nejste jistí, řekněte, zda jste ho během uplynulých dvou měsíců měli na sobě. Pokud ne, rozlučte se s ním. Uvidíte, jak se vaše skříň provzdušní.

Nalijte si čistého vína

Na myšlenky typu: Do toho ještě zhubnu, to si nechám, co kdyby náhodou, apod. rychle zapomeňte. Je to možná kruté, ale do džín ze čtvrtého ročníku střední školy, které jsou opravdu parádní, už pravděpodobně nezhubnete. A ten svetr z úplně prvního absolvovaného rande si už zřejmě také neoblečete. Uvolněte ve skříni místo novým kouskům.

Myslete na charitu

Až budete mít roztříděno, sáhněte po odpadkových pytlích se zatahovací páskou (např. pytle na odpadky Ultra od značky Fino). Všechno oblečení, kterého se chcete vzdát, do nich vložte, zatáhněte pásku a odneste do nejbližšího kontejneru na oblečení nebo odneste na charitu. Budete mít lepší pocit sami ze sebe a navíc uděláte radost někomu, kdo to doopravdy potřebuje.

Produktový tip:
5c98cb286eddaobrazek.png

Pokud už máte dost přetrhaných pytlů na odpadky, sáhněte po pytlích Ultra od značky FINO. Díky inovativní technologii se hned tak něčeho nezaleknou, jsou totiž lehce elastické a díky tomu odolají i těžšímu odpadu. Zatahovací páska usnadňuje následnou manipulaci a tak se nemusíte bát žádných povolených uzlů či mašliček a sbírání odpadků po chodníku. A ne, že by voněly po fialkách, ale granátové jablko, olivové mýdlo či jemná vůně dětského pudru taky není k zahození.

FINO odpadkové pytle Ultra jsou k dispozici ve 3 velikostech:
35L balení po 12ks za 49,90 Kč
45L balení po 10ks za 49,90 Kč
60L balení po 8ks za 49,90 Kč
5c98d71b17de1obrazek.png
Více na FINO.EU

Reklama