Neplánovaná návštěva dokáže zaskočit. Obzvlášť v případě, že to ve vašem obydlí vypadá jako po výbuchu. Recept na rychlý úklid v pár krocích se může hodit i v jiných situacích. Poradíme, jak v rychlosti přivézt váš byt do obyvatelného stavu.

Příjemný start

Aby vám šel úklid pěkně od ruky, pusťte si svou oblíbenou hudbu. Nejlépe nějakou svižnější, která vás nakopne. Zapalte vonnou svíčku, ta prostor provoní a dodá mu na útulnosti. Než budete mít hotovo, váš příbytek bude krásně provoněný.

Začněte v chodbě, to je první prostor, kde se návštěva bude rozhlížet. Srovnané boty, to je základ. Část uložte do botníku a zbytek, který se tam už nevejde, srovnejte třeba na rohožku.

Koupelna

ViledaPočítejte s tím, že hosté dozajista navštíví toaletu a posléze koupelnu. Není tedy možné tyto dvě místnosti vynechat. Do záchodové mísy nalijte trošku WC čističe. Místnost provoní, mísa bude čistá, plná bublinek a celkový dojem bude působit svěžeji. Zkontrolujte, zda je na toaletě dostatek toaletního papíru a vyhoďte prázdné ruličky.

V koupelně posbírejte špinavé prádlo-co se nevejde do koše, schovejte do pračky. Nezapomeňte také vyměnit ručníky. Zkontrolujte umyvadlo, zda v něm není zaschlá zubní pasta, přilepené vlasy či jiné smetí.

Pro ještě lepší dojem by nemělo být opomenuta ani zrcadla, a to jak v koupelně, tak i na chodbě. Pokud jsou zrcadla špinavá, v rychlosti je vyleštěte například pomocí mikrohadříku Actifibre od Viledy, se kterým vám to nezabere téměř žádný čas. Stačí párkrát přetřít mírně navlhčeným hadříkem a máte hotovo.  

Kuchyň

Co se týče kuchyně a obývací místnosti, dopředu si promyslete, kam návštěvu usadíte. Podle toho věnujte dané místnosti drahocenný čas. Naprostý základ a odrazový můstek pro všechno, je uklizená pracovní plocha kuchyňské linky. Čím více volného prostoru na kuchyňské lince, tím větší dojem uklizenosti. Špinavé nádobí nastrkejte do myčky. Pokud ji nemáte, tak ho rychle omyjte. Nakonec hadříkem utřete pracovní plochu. Z jídelního stolu odstraňte drobky, pokud je to potřeba, vyměňte ubrus. Co můžete strčit kamkoliv do skřínky, kterou lze zavřít, udělejte to.

Obývací pokoj

Zde platí podobné pravidlo jako v kuchyni. Z odkládacího stolku dejte vše, co tam nemusí a nemá být, do uzavíratelné skřínky. Ze stolku smeťte nečistoty a otřete jej. Pokud je nadrobeno i na sedací soupravě, tak ji vyluxujte nebo smítka shrňte na zem, protože luxování se stejně nevyhnete. Srovnejte na gauči polštáře, složte deku a místnost bude hned vypadat úhledněji.

Následně se vrhněte na luxování. To je opravdu důležité, protože nikdo nemá rád, když mu pod nohama vržou drobky. Vysajte hlavně pod konferenčním stolkem a okolo gauče. Potom se vraťte do kuchyně, kde můžete vyluxovat pod jídelním stolem a kolem linky. Vždy upřednostněte místnost, ve které budete hosty hostit.

Pokud vám zbyde ještě chvilka času, je dobré podlahu také vytřít. V případě, že už se na předsíni podepsalo počasí a na podlaze jsou zaschlé zbytky bláta, setřete ji také. Skvělým pomocníkem pro tyto případy je mop Ultramat od Viledy, s ním vše bez námahy a hlavně rychle zvládnete.

Nestresujte se

A pokud jste nestihli uklidit anebo neuklidili, jak si představujete, nestresujte se. Rodina a přátelé přišli za vámi a ne hodnotit, jak máte naklizeno. Takže buďte v klidu, nenechte se rozhodit a užijte si společnost přátel či rodiny. Navíc, společenská etiketa nepřipouští nezvané návštěvy. Takže vaši hosti mohou být rádi, že jste je bez výhrad přijali.

www.vileda.com/cz

Reklama