Malé děti onemocní dle statistik až 12 x ročně. Nejčastěji se jedná o akutní zánět horních cest dýchacích nebo akutní bronchitidu.  V současné době bude obtížné rozlišit příznaky Covid 19 od běžných viróz zvláště u dětí.

Jedná se o zánětlivá onemocnění, která jsou sezónní a velmi snadno přenosná. Jsou až z 90% způsobena viry. Jejich nejčastějšími původci jsou viry influenzy, parainfluenzy, skupina rhinovirů, ale také například Herpes simplex a další.
5f982a5a14e0eobrazek.png

Diagnóza zpravidla nečiní potíže, nemoc se vyvíjí rychle a má typické příznaky.  Kašel, škrábání v krku, teploty, rýma, ucpaný nos, bolesti svalů, bolesti v hrudní oblasti…Toto všechno dospělého pacienta pouze obtěžuje, ale pro malé děti jsou to závažné problémy a u nejmenších je ohrožena i výživa. Děti jsou díky celkovému diskomfortu neklidné a často pláčou. Nemohou se ani pořádně najíst a nemohou ani klidně spát, dvě základní potřeby jsou narušeny!  Zvládnout nemoc je tak náročné nejen pro naše nejmenší, ale také pro maminky.

Léčba těchto onemocnění  je zpravidla symptomatická  -  to znamená, že je zaměřená na zmírnění nepříjemných průvodních příznaků. Jak již bylo řečeno, z 90% je způsobena viry a na ty neúčinkují antibiotika. Lékař tedy v mnoha případech neordinuje ihned ATB, a to je v pořádku. Je zbytečné malé děti zatěžovat antibiotickou léčbou, když není nutná. Jak si tedy s nemocí poradit?
5f982a68d5544obrazek.png
V době, kdy už tedy nemoc propukla, bývá na prevenci pozdě. Účinným řešením může být sáhnout po šetrných přípravcích, které dětskou imunitu nastartují okamžitě.

5f982a796e7eeobrazek.pngMezi takové patří rozhodně lék Engystol, který nejenže stimuluje imunitní systém, ale také zmírňuje příznaky virových infekcí. Je velmi dobře snášen i těmi nejmenšími dětmi, mohou jej užívat již od 1. dne věku – u takto malých dětí necháme tabletu rozpustit ve vodě a podáváme na lžičce.

Co se týká prevence u dětí, i zde je lék Engystol na místě a pomůže posílit imunitní systém, takže děti nebudou tolik náchylné k infekcím dýchacích cest.

Pokud se rozhodnete pro Engystol, je to volně prodejný lék, k dostání ve Vaší lékárně bez lékařského předpisu.

Homeopatický léčivý přípravek k vnitřnímu použití. Před použitím si přečtěte příbalový leták. K dostání v lékárnách bez receptu.

Více informací naleznete na ENGYSTOL.CZ
5f982a9548233obrazek.png

Reklama