Stejně tak, jako se sportovci různých disciplín i výkonnosti naučili používat funkční prádlo v zimě, přichází nyní stále více z nás na chuť funkčnímu prádlu vhodnému do teplého počasí.

Craft

V létě chladí
Potřeba funkčního prádla je v zimě přirozeně mnohem větší než v létě. I v teplém letním počasí ale výkonu sportovce pomůže, když se organismus nemusí vyrovnávat se změnami teploty a může své síly soustředit pouze na výkon. Požadavek na stabilní termoregulaci organismu je přitom aktuální především u vytrvalostních disciplín.

CraftPři delším sportovním výkonu se často mění intenzita zátěže; např. při jízdě do kopce pracuje cyklista na plný výkon a tělo se pořádně zapotí. Následuje dlouhý sjezd a propocený dres začne na zádech nepříjemně studit. To může vadit i v horkém počasí, svaly jsou při výkonu mnohem náchylnější, ochlazení je navíc většinou jen lokální, např. na zádech. Takové nežádoucí střídání přehřátí a ochlazení může minimalizovat právě vrstva funkčního prádla oblečená pod dresem.

Čím se liší zimní a letní funkční prádlo
Prádlo vhodné do chladného počasí se vyznačuje vysokou gramáží pleteniny. Právě to umožňuje lepší zadržování tepla přímo na těle.

Letní prádlo je naopak lehké, rozdíl je také v tvarování samotného vlákna. Poslední novinkou v technologiích výroby vlákna je CoolMax Extreme Hexachannel s šestikanálovým průřezem. Toto vlákno má zdokonalené schopnosti odvodu potu a ventilace vzduchu, takže tělo alespoň částečně ochlazuje i při pohybu v letním horku nebo při halových Craftsportech.

Při výběru správného druhu funkčního prádla je třeba brát ohled také na reakci vlastního organismu na teplo nebo chlad, rozhodující je ale intenzita fyzické zátěže a okolní teplota. U letního i zimního prádla je stejně důležité, aby oblečení dobře sedělo na těle, aby byl příjemný samotný materiál a také aby použité vlákno mělo dobrou tvarovou stálost a brzy se nevytahalo.

Nejdůležitější je však náš prožitek, prožitek ze sportu a právě CRAFT nám pomůže zajistit ty nejoptimálnější podmínky pro sportovní výkon i aktivní rekreaci.

Barvami letošního léta jsou růžovo-červená a fialová pro ženy a světle modrá pro muže

Craft

Kolekce funkčního prádla CRAFT pro teplé letní dny – Stay cool - obohatila svou nabídku o nové modely spodního prádla a to v dámské i pánské řadě. Boxerky, dámské kalhotky či pánské slipy v novém provedení střihu i použitých materiálů a nových svěžích barvách jara.

Ochutnejte z kolekce pro jaro/léto 2013 na www.craft.cz

Náš tip pro péči o oblečení: Perwoll Sport & Active

PerwollAť už máte rádi pohyb venku na čerstvém vzduchu anebo se s chutí zapotíte v posilovně, máme pro vás dobrou zprávu.  Značka Perwoll společnosti Henkel nabízí speciálně pro sportovní a outdoorové oblečení prací přípravek Perwoll Sport & Active. Ta díky jedinečnému složení s „Re-fresh“ efektem přináší svěžest do každého pohybu. Nová receptura navíc pečuje o vlákna tkanin a zachovává vlastnosti funkčních materiálů a membrán, jako je prodyšnost, regulace vlhkosti, odolnost proti povětrnostním vlivům a rychlé schnutí.

Reklama